Yoğurtlu Makarnanın Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Yoğurtlu Makarnanın Yanına Ne Gider

0

Yoğurtlu Makarnanın Yanına Ne Yakışır ?

Yoğurtlu olarak yapılan makarnanın yapımı da çok kolay olduğundan dolayı günümüzde sık sık yapılan lezzetlerden birisidir. Özellikle yoğurtlu makarnanızı yapacağınız zaman isteğe bağlı olarak zenginleştirmeler de yapabilirsiniz. Genel olarak bu yemeği çalışan bayanlar tarafından sıklıkla yapılan yemeklerden birisidir. Hem lezzetli hem de doyurucu özelliği bulunan bu yemeğin yanına güzel yemekler yaparak menünüzü daha zengin hale getirebilirsiniz. Yoğurtlu makarnanın yanına gidebilecek lezzetler arasında köfte ile karışık kızartmalar gitmektedir. Bunların yanı sıra aşağıda sıralamış olduğumuz yemeklerden birisini de tercih edebilirsiniz.

Yoğurtlu Makarnanın Yanına Ne Gider

Köfte

Yoğurtlu makarna dendiği zaman akla genel olarak ilk gelen lezzetler arasında köfte yer alıyor. Köfte yapacağınız zaman ister tavada isterseniz de ızgara da yapabilirsiniz. Aynı zaman da köftenizi yaptığınız zaman biber ve domates kızartması da yapabilirsiniz.

Karışık Kızartma

Karışık olarak yapılan kızartma yapmış olduğunuz yoğurtlu makarnanın yanına çok yakışacaktır. Ağırlıklı olarak patates kızartması olacak şekilde yaparsanız daha iyi olur.

Domatesli Bulgur Pilavı

Domatesli olarak yapılan bulgur pilavının yapımı çok basit olduğundan dolayı eğer yoğurtlu makarnanızın yanına ana yemek yapacaksanız bunu tercih edebilirsiniz. Aynı zaman da domatesli bulgur pilavınızın içerisine biber eklerseniz daha lezzetli tat ortaya çıkartabilirsiniz.

Yoğurtlu Makarnanın Yanına Ne yapsam

Salata

Biliyorsunuz ki ana yemeklerin yanına genel olarak yapılan lezzetler arasında salata yer alıyor. Sizler de yoğurtlu makarnanızın yanına başka yemek yapmayacaksanız o zaman bunun yerine mevsim salatası veya çoban salatasını yapabilirsiniz.

Adım Erman ve 23 yaşındayım. Açıktan hem üniversite okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum. Kitap okumayı aşırı çok severim ve arkadaşlarımla bir şeyler yapmaya bayılırım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir