Kırmızı Mercimek Çorbası Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Kırmızı Mercimek Çorbası Yanına Ne Gider

0

Kırmızı Mercimek Çorbası Yanına Ne Gider ?

Başlangıç olarak en çok tercih edilen ve sofralarında vazgeçilmezi arasında kırmızı mercimek çorbası yer alıyor. Hem lezzetli hem de her yemek ile uyumlu olduğundan dolayı bu çorbayı bence sevmeyen yoktur diye düşünüyoruz. Aynı zaman da mercimek çorbasına nane , pul biber ve limon gibi malzemeler eklerseniz o zaman daha lezzetli hale gelecektir. Yapımı da çok basit olduğundan dolayı kolayca yapabilirsiniz ve yanına da tercih edeceğiniz harika yemekler ile akşam ki menünüzü daha sağlam hale getirebilirsiniz. İşte kırmızı mercimek çorbasının yanına gidecek yemekler.

Kırmızı Mercimek Çorbası Yanına Ne Gider

MEZGİT TAVA

Kırmızı mercimek yapıldığı zaman akıllara genel olarak kırmızı et veya tavuk eti ile yapılan mezgit tava geliyor. Eğer hiç denemediyseniz mesela kesinlikle bu şekilde deneme yapmalısınız. Mezgitlerinizi güzelce temizleyip iri parçalara bölerek mısır unu ile bulayıp daha sonra kızartabilirsiniz.

FIRINDA TAVUK

Ana yemek olarak akşam için fırında tavuk yaparak ve yanına da başlangıç yemeği olarak kırmızı mercimek çorbasını seçeceğimizden dolayı ortaya harika lezzet çıkacağından emin olabilirsiniz.

Kırmızı Mercimek Çorbası Yanına Ne yapsam

SALATA

Mercimek çorbası biliyorsunuz ki başlangıç çorbasıdır fakat bunu tamamlamak için de salata olması gerekiyor. İsteyenler marul salatası isteyenler de patatesli bir salata yapabilir burada karar sizlere kalmış.

PİRİNÇ PİLAVI

Başlangıç çorbası olarak kırmızı mercimek çorbası ve ana yemek olarak da şehriyeli veya sebzeli olarak tereyağlı pirinç pilavı çok iyi seçim olacaktır. Bunları da tamamlamak için sulu ana yemek de yapabilirsiniz.

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir