Mercimek Çorbasının Yanına Ne Yapsam
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Mercimek Çorbasının Yanına Ne Yapsam

0

Mercimek çorbası yanına ne yapsam ? Çorba , dendiği zaman akla genel olarak mercimek çorbası gelmektedir. Hatta ev hanımları ana yemek yaptıkları zaman başlangıç çorbası olarak ilk tercihleri mercimek çorbası oluyor. Sabah olsun akşam olsun her öğünde rahatlıkla bu çorbayı tüketebilirsiniz. Besin değeri de çok fazla olduğundan dolayı küçük büyük demeden herkes tarafından zevkle tüketiliyor. Bir de mercimek çorbasının yanına güzel ana yemek yapılırsa o zaman ortaya gerçekten harika menüler çıkar. O zaman bakalım mercimek çorbasının yanına ne gibi ana yemekler yapılabilir ;

Mercimek Çorbasının Yanında Ne Gider

PİRİNÇ PİLAVI VEYA BULGUR PİLAVI

Mercimek çorbasının yanına ana yemek olarak ister pirinç isterseniz de bulgur pilavını tercih edebilirsiniz. Hatta mercimek çorbası , pirinç pilavı ve bunları tamamlamak için de sulu yemek yaparak akşama harika menü hazırlamış olursunuz.

BALIK

İster fırında ister tavada isterseniz de buğulama şeklinde balık yaparak mercimek çorbasının yanına servis edebilirsiniz. Zaten balığın yanına çorba tercih edileceği zaman ilk sıraca mercimek çorbası yer alıyor.

KURU KÖFTE VE PATATES

Bu akşam yemeği olarak kızartmalara yönelecekseniz o zaman mercimek çorbasını tamamlamak için hem kuru köfte hem de patates kızartması çok iyi seçim olacaktır bence.

ISPANAK VEYA BEZELYE YEMEĞİ

Ispanak yemeği günümüzde çok tercih edilen yemeklerden birisidir ve mercimek çorbası ile harika gider. Aynı şekil de bezelye yemeği de besin değeri çok fazla olduğundan dolayı öğlen ya da akşam yemeği olarak mercimek çorbasının yanına tercih edebilirsiniz. Yani her iki yemeği de seçebilirsiniz.

TAVUK YEMEKLERİ

Tavuk yemekleriyle ilgili bir şeyler yapacaksanız o zaman fırında tavuk mercimek çorbasının yanına çok yakışacaktır.

Adım Erman ve 23 yaşındayım. Açıktan hem üniversite okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum. Kitap okumayı aşırı çok severim ve arkadaşlarımla bir şeyler yapmaya bayılırım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir