Bitcoin İle Nasıl Para Kazanılır ? 2024 Yöntemleri Nelerdir ?
  1. Anasayfa
  2. Güncel Bilgiler

Bitcoin İle Nasıl Para Kazanılır ? 2024 Yöntemleri Nelerdir ?

Bitcoin kazanan veya Bitcoin ile para kazanan, kripto para birimlerine ödeme yapan ve yatırım yapan insanlar hakkında bir şeyler duyuyor ve okuyorsunuz. Bununla birlikte, nüfusun çoğunluğu için kripto para birimleri hala gerçek olmaktan çok uzaktır.

Bitcoin İle Nasıl Para Kazanılır

Temel olarak, Bitcoin kazanmanın iki yolu vardır. Bir yandan, Bitcoin’inizi artırabilir veya hatta ücretsiz Bitcoin kazanabilirsiniz.

Tüm yöntemleri ve hiç yatırım yapmadan veya küçük bir yatırımla bile nasıl Bitcoin kazanabileceğinizi veya Bitcoin ile nasıl para kazanabileceğinizi açıklıyoruz. Bitcoin nedir nasıl para kazanılır konusunda çoğu şeyi bu makalemizde öğreneceksiniz.

Staking Havuzları ve Masternode Havuzları İle Kripto Temettüleri Kazanın

Bu arada, örneğin sadece madencilik yoluyla bitcoin kazanmak mümkün değil. Kripto madenciliğinin karşılığı Proof-of-Stake (PoS) sürecidir. Ancak bununla para kazanmak için zaten kripto paralara, yani bu prosedürü destekleyenlere ihtiyacınız var (GetNode gibi bazı stake havuzları avro cinsinden yatırımlara da izin veriyor). PoS coinlerin bir listesi ve getirileri (ROI = Return On Investment olarak) MasterNodes Online’da bulunabilir.

Staking sistemi biraz borç vermeye benzer, çünkü belirli bir süre boyunca bir staking node’unda belirli miktarda coin tutmanız gerekir. Karşılığında, aynı madeni para cinsinden faiz geri alırsınız. Bitcoin’den günlük nasıl para kazanılır sorusunu kendinize soruyor iseniz en basit yol bu yoldur.

Bir ana düğüm kurmak teknik açıdan zordur. Bir stake havuzuna bağlanmak mantıklı bir alternatiftir. Bu durumda, masternode bir hizmet sağlayıcı tarafından işletilir ve diğer yatırımcılarla birlikte bu işletilen node’lara yatırım yaparsınız. Temettü odaklı kripto yatırımcıları için bu, kriptolarıyla pasif olarak gelir elde etmenin en kolay yoludur.

Ödünç Verilen Bitcoin ve Ethereum’dan Faiz Kazanın

Bunu bankalardan biliyoruz. Paranızı banka hesabında bırakırsınız ve faiz alırsınız. Bu arada, kripto para ile para kazanabileceğiniz benzer olasılıklar da vardır.

Şu anda batı yarımkürede düşük faizli bir dönemdeyiz, bu da günlük faiz oranımızı veya tasarruf faiz oranımızı etkiliyor. Faiz oranları şu anda yıllık bazda yok denecek kadar düşüktür, genellikle yıllık %1’in altındadır ve bu da mevcut enflasyon oranını bile karşılamamaktadır.

Kripto sektöründe, bankanın veya şirketin kredi verebilmesi için Bitcoin veya Ethereum gibi kripto paralarınızı yatırabileceğiniz şirketler de vardır.

Madencilik Yaparak Bitcoin Kazanın

Bitcoin kazanmanın en popüler yolu madenciliktir. Bitcoin madenciliği konusunda oldukça kaynak bulabilirsiniz. Madencilik, Bitcoin gibi kripto para birimleri oluşturma sürecidir. Bu sürece Proof-of-Work (PoW) adı verilir.

Madencilik için Bitcoinleri kimin dağıttığı sıkça sorulan bir sorudur. Bitcoin ağı bunu otomatik olarak yapar. Bitcoin yazılımında bloğu bulmak için bir ödeme belirlenir ve ilgili işlem otomatik olarak bulanın Bitcoin adresine yatırılır.

Kodda Bitcoin miktarı 21 milyon ile sınırlandırılmıştır.

Madenciliğe katılmanın ön koşulu bilgi işlem gücüdür. Geçmişte, neredeyse hiç rekabet olmadığı için masaüstü bilgisayarınızla hala karlı bir şekilde Bitcoin madenciliği yapabiliyordunuz.

Günümüzde bir Bitcoin bloğunun madenciliği çok daha yoğun kaynak gerektirmektedir ve bir bilgisayarla bir bloğun madenciliğini yapma olasılığı da buna bağlı olarak düşüktür. Bu nedenle, bilgi işlem gücünüzü büyük bir havuza bağlayarak bir madencilik havuzuna katılmanız tavsiye edilir.

Bu havuzun bir blok bulma ve blok ödülünü (şu anda 12,5 bitcoin) alma olasılığı, bunu kendiniz denemekten çok daha yüksektir. Elbette, yalnızca havuzdaki payınız kadar ödüllendirilirsiniz.

İlginizi Çekebilir