Tas Kebabı Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Tas Kebabı Yanına Ne Gider

0

Tas Kebabı Yanına Ne Yapsam ?

Etli yemeklerde günümüzde en çok yapılanlar arasında tas kebabı yer almaktadır. Özellikle tas kebabı yapıldığı zaman ortaya harika lezzet çıkıyor. Sizler bu lezzeti iki katına çıkarmak için yanına çok güzel bir yemek yapmanız gerekiyor. Tas kebabı dendiği zaman zaten akla gelen ilk yemekler arasında pirinç pilavı ile bulgur pilavı gelmektedir. Tas kebabının içerisin de kuşbaşı etler olduğundan dolayı protein bakımından da en zengin yemeklerden birisidir. Akşam menüsü için tas kebabı yaptıysanız o zaman yanına da aşağıda bulunan yemeklerden birisini tercih edebilirsiniz.

Tas Kebabı Yanına Ne Gider

Pilav

Tas kebabı et yemeklerinden birisidir ve biliyorsunuz ki pirinç pilavı en güzel et yemeklerinin yanına yakışır. Bu yüzden tas kebabı yaptığınız zaman yanına dere otlu ya da garnitürlü olacak şekilde pirinç pilavı yapabilirsiniz.

Bulgur Pilavı

Eğer yapmış olduğunuz tas kebabınızın yanına pirinç pilavı yapmak istemiyorsanız o zaman buna alternatif seçenek olarak domatesli ya da bol salçalı olacak şekilde bulgur pilavını tercih edebilirsiniz.

Ayran

Et yemeklerinin yanına yakışan meşrubatlar arasında ilk sırada Ayran yer alıyor. Akşam ki menünüz tas kebabı ile pirinç pilavı ise o zaman yanına mutlaka Ayran seçmelisiniz. Ayranınızın daha lezzetli ve köpüklü olmasını istiyorsanız soda ilave edebilirsiniz.

Tas Kebabı Yanına Ne yapsam

Patates Püresi

Tas kebabı genel olarak patatesli olur fakat buna rağmen patates püresi çok tercih edilmektedir. Fakat bunu yapmak için yemeğinizin yanına mutlaka pirinç pilavı ya da bulgur pilavı yapmanız gerekiyor.

Sebze Yemeği

Tas kebabı yemeği et olduğundan dolayı yanına sebze yemeklerinden birisini yaparsanız ortaya gerçekten harika lezzet çıkarmış olursunuz. Yapacağınız sebze yemeğini de zeytinyağlı yaparak lezzeti iki katına çıkartabilirsiniz.

Merhabalar benim adım sevilay ve yaşım 20. Şuanda üniversite de bilgisayar mühendisliği okumaktayım ve boş zamanlarım da bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir