Sebze Çorbasının Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Sebze Çorbasının Yanına Ne Gider

0

Sebze Çorbasının Yanına Ne Gider ?

Çorba denilince genel olarak en çok yapılanlar arasında sebze çorbası yer alıyor. Çünkü bu çorbanın hem kalorisi düşük hem de çok hafif bir çorba olduğundan dolayı ağır bir yemek yapıldığı zaman çorba olarak sebze çorbası tercih edilmektedir. Sebze çorbasının içerisine bezelye , fasulye , patates , havuç , kereviz , soğan ve kabak gibi her çeşit sebze girmektedir. Aynı zaman da hem yaz hem de kış ayında hazırlayıp sofralarınıza yer verebilirsiniz. Peki , sebze çorbasının yanına başka ne gibi yemekler yapabiliriz. O zaman gelin sebze çorbasının yanına gidebilecek en ideal yemeklere göz atalım.

Sebze Çorbasının Yanına Ne yapsam

Et Sote

Et sote Türk mutfağında en çok yapılan ve sevilen et yemeklerinden birisidir. Özellikle et sote çorbaların yanına çok yakışan yemek çeşitlerinden birisidir. Bu yüzden yapmış olduğunuz sebze çorbasının yanına et sote tercih edebilirsiniz.

Tavuk Sote

Et sote yapmak istemeyen ev hanımları varsa bunun yerine alternatif çözüm olarak tavuk sote yapabilirsiniz. Tavuk sotenize kuru soğan , biber ve baharatlar ilave ederseniz daha güzel bir lezzet ortaya koymuş olursunuz.

Pirinç Pilavı

Pirinç pilavı Türk mutfağında yapılan özel yemeklerden birisidir ve tek başına bile tüketilen lezzettir. Fakat sizler çorbanızın yanına pirinç pilavı tercih edecekseniz mutlaka ana yemek olarak bir şeyler yaparsanız menünüz daha güzel olur.

Sebze Çorbasının Yanına Ne Gider

Bulgur Pilavı

Protein bakımından zengin olan ve her türlü çeşidi yapılan bulgur pilavını yapmış olduğunuz sebze çorbasının yanına tercih edebilirsiniz. Hatta isteyenler bulgur pilavını sade yapmak yerine domatesli de yapabilir.

Karışık Kızartma

Hem patates hem patlıcan hem de biberden oluşan karışık kızartma yaparak menünüzü bu şekilde zenginleştirebilirsiniz. Aynı zaman da karışık kızartmayı süslemek için de sarımsaklı yoğurt ile domates sosu da yapabilirsiniz.

Orman Kebabı

Orman kebabı biliyorsunuz ki ağır yemeklerden birisidir ve özel misafirleriniz varsa sebze çorbası ile orman kebabı gerçekten harika sunum olacaktır. Bunu tamamlamak için de pirinç pilavını tercih edebilirsiniz.

Adım Erman ve 23 yaşındayım. Açıktan hem üniversite okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum. Kitap okumayı aşırı çok severim ve arkadaşlarımla bir şeyler yapmaya bayılırım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir