Mükemmel Dana Bifteğin Yanına Ne Gider ? 6 Farklı Yemek Fikri
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Mükemmel Dana Bifteğin Yanına Ne Gider ? 6 Farklı Yemek Fikri

0

Dana Biftek ana yemek olarak yapılan en muhteşem ve en lezzetli yemeklerden birisidir. Faka dana biftek yemeği çok fazla ağır olduğundan dolayı yanına mutlaka hafif olabilecek yemekler yapılması gerekiyor. O zaman dana bifteğin yanına ne gider ? Sizler için 6 tane farklı tarzlarda yapılan yemek fikirleri bulup sayfama ekledim. Şimdi arkadaşlar küçük bir hatırlatma yapalım dana bifteğinizi yaparken çok fazla pişmemiş olmasına dikkat ediniz. Eğer bunu doğru yaparsanız etiniz o kadar çok lezzetli olur.

Sebze Çorbası

Yukarı da dediğimiz gibi dana biftek ağır yemek olduğundan dolayı yanına hafif başlangıç yemeği olarak çorba iyi seçim olacaktır. Çorba olarak ise en ideali sebze çorbası dana bifteğin yanına çok yakışacaktır.

Püre 

Et yemekleri yapıldığı zaman yanına mutlaka patates püresi yapılır. Çünkü patates püresi yapıldığı zaman tabağın altına konulur ve daha sonra üstüne yapılan et eklenerek o şekilde afiyetle yenir. Bu yüzden patates püresi iyi seçim olacaktır.

Patates Kızartması

Et veya köfte gibi yemeklerde akıllara gelen ilk yiyecek patates kızartması oluyor. Patates kızartmasının yapımı da kolay olduğundan dolayı dana bifteğinizle beraber yapıp tüketebilirsiniz.

Haşlanmış Sebzeler

İster karnabahar , ister mısır ve isterseniz de brokoli bunlardan birisini seçerek haşlayıp dana bifteğinizin yanına servis edebilirsiniz. Biliyorsunuz ki haşlanmış olan bu sebzeler sağlık açısından da çok zengin olduğundan bence yapılması gerekiyor.

Domatesli Pilav

Dana bifteğinizin yanına ana yemek olarak kesinlikle pirinç pilavını tercih etmeniz gerekiyor. Fakat pirinç pilavını sade değil de domatesli olarak yaparsanız menünüz daha lezzetli olacaktır.

Izgara Mantar

Dana biftek ve yanına da ızgarada yapacağınız mantar bir araya geldiği zaman ortaya gerçekten mükemmel lezzet çıkacaktır. Eğer misafirleriniz akşam yemeğine gelecekse bu ikisini tercih edin derim.

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir