Fırında Ispanağın Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Fırında Ispanağın Yanında Ne Gider

0

Fırında Ispanağın Yanında Ne Gider ?

Kış mevsiminde çıkan ve insan sağlığı açısından da oldukça faydalı olan ıspanak kışın en çok tercih edilen sebzelerden birisidir. Özellikle ev kadınları ıspanak yemeği yapacağı zaman tencere de yapmak yerine fırında yapmayı daha çok tercih ediyorlar. Çünkü fırında yapıldığı zaman lezzet olarak tencere de yapılana göre daha lezzetli olmaktadır. Ispanak , kan yapar , demir eksikliği varsa onu sağlar. Bunun gibi birden fazla faydası olduğundan dolayı düzenli olarak tüketilmesi gereken sebzedir. Peki fırında ıspanak yaptığımız zaman yanına alternatif yemek olarak başka neler yapabiliriz.

Fırında Ispanağın Yanında Ne Gider

PİLAV

Pilav genel olarak her yemeğin yanına giden ana yemeklerden birisidir ve fırında yapmış olduğunuz ıspanak yemeğinizi daha zengin hale getirmek için de pirinç pilavını tercih edebilirsiniz. İsteyenler sade isteyenler de şehriyeli olarak yapabilir.

YAYLA ÇORBASI

Fırında yapmış olduğunuz ıspanak yemeğinin yanına başlangıç olarak yapılması gerek ve bu yüzden çorba olarak hem yoğurt hem de pirinçten yapılan yayla çorbasını tercih edebilirsiniz. Bu çorba aynı zaman da midenizi yumuşatır ve hiçbir şekilde yormaz.

SİGARA BÖREĞİ

Çoğu yemeğin yanına yapılan atıştırmalık olarak tercih edilen sigara böreğini fırında ıspanağın yanına yapabilirsiniz. Hatta ana yemeğinizden sonra çay koyarak sigara böreğinizi bu şekilde de tüketebilirsiniz.

Fırında Ispanağın Yanında Ne yapsam

PATATES PÜRESİ

İlk olarak patateslerini haşlayın ve daha sonra hem tereyağı hem de kaşar ilave ederek ortaya harika patates püresini çıkartın. Patates püresi günümüzde çok tercih edilen lezzetlerden birisidir ve bu yüzden fırında ıspanağın yanına da bence çok yakışacaktır.

YOĞURT

Ispanak yemeği dendiği zaman akla genel olarak yoğurt gelir değil mi ? Çünkü ıspanak hem keskin hem de ağzı buran eden bir tadı vardır. İşte yoğurtla beraber yendiği zaman bunlar olmuyor ve aksine daha güzel oluyor.

SALATA

Salata her yemeğin yanına giden lezzetlerden birisidir ve bu yüzden fırında ıspanak yemeğinin yanına da bol limonlu ve zeytinyağlı salata yaparak yemeğinizi renklendirin.

Adım Erman ve 23 yaşındayım. Açıktan hem üniversite okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum. Kitap okumayı aşırı çok severim ve arkadaşlarımla bir şeyler yapmaya bayılırım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir