Kuru Köftenin Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Kuru Köftenin Yanına Ne Gider

0

Kuru Köftenin Yanına Ne Gider ?

Hem çocuklar hem de yetişkinler olarak en çok sevilen köfte çeşitlerinden birisi de kuru köftedir. Kuru köftenin hem yapılışı çok basit hem de lezzetli olduğundan dolayı günümüzde çok tercih edilen köftelerden birisidir. Özellikle yapmış olduğunuz kuru köftenin üzerine salça sosunu veya yoğurt tercih ederek daha lezzetli hale getirebilirsiniz. Bunların yanı sıra köftenizin yanına yapacağınız yemekler de bir o kadar önemlidir. Aşağıda yer alan yemeklerden birini tercih ederek kuru köfte yemeğinizi biraz daha süsleyebilirsiniz.

Kuru Köftenin Yanına Ne Gider

MEVSİM SALATALARI

Kuru köfte yaptığınız zaman yanına eğer mevsim salatası yaparsanız o zaman sofranızı daha renkli hale getirmiş olursunuz. Çeşitli yeşillikleri kullanıp hem zeytinyağı hem de limon ekleyerek köftenizin yanına harika mevsim salatasını yapabilirsiniz.

PATATES KIZARTMASI

Küçük çocuklar tarafından patates kızartması çok sevilmektedir ve özellikle hem köfte hem patates ayrılmaz ikili menülerden birisidir. Bu yüzden öğle veya akşam yemekleri için bu ikisini tercih edebilirsiniz. Sunum yapacağınız zaöan da çeşitli soslar kullanarak menünüzü daha güzel hale getirebilirsiniz.

Kuru Köftenin Yanına Ne yapsam

MAKARNA

Kuru köfte yaptığınız zaman yanına yemek yapacaksanız o zaman en çok tercih edilen makarnalardan birisini köftenizin yanına tercih edebilirsiniz. İsteyenler makarnayı soslu isteyenler yoğurtlu isteyenler de peynirli olarak yapabilir.

PİYAZ

Piyaz günümüzde en sık yapılan meze türlerinden birisidir ve özellikle köftenin yanına yapılan ilk meze türü piyazdır. Bu yüzden hem sağlıklı da olduğundan dolayı kuru köftenin yanına piyazı yaparak servis edebilirsiniz.

PİLAV

Pilav hem bulgurdan hem pirinçten hem de kuskustan yapılır. Doyurucu bir özelliği olduğundan dolayı da kuru köftenin yanına çok iyi gidecektir. Sizler de bu 3 çeşitten birisini seçip köftenizin yanına yapabilirsiniz.

Adım yeşim ve 32 yaşında evliyim 1 çocuk annesiyim. Evde boş kaldığım zamanlarda ek gelir olsun diye bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum. Gezmeyi çok severim ve en korktuğum hayvan ise yılandır.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir