Şakşuka Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Şakşuka Yanında Ne Gider

0

Yaz mevsiminde özellikle yemek olarak en çok yapılan , patates , patlıcan , kırmızı biber ve aynı zaman da kabak gibi sebzelerin bir araya gelerek oluşturulan şakşuka yemeğinin yanına yapılabilecek en ideal yemekleri bugün sizlerle paylaşacağız. Evimizde fazla sebze kalmadığı zaman mesela artta kalan sebzeler oluyor işte bunları değerlendirmek için aklımıza genel olarak şakşuka yemeği geliyor.

Fakat bu yemek tek başına olmayacağından yanına güzel bir yemek yaparak şakşuka yemeğini süslememiz gerekiyor. İşte hem hafif hem de doyurucu olan şakşuka yemeğinin yanına yapılabilecekler ;

Mercimek Çorbası

Her yemeğin yanına başlangıç olarak bir çorba yapılması gerekiyor ve bu yüzden şakşuka yemeğinin yanına da çorba olarak mercimek çorbası çok yakışacaktır. Özellikle mercimek çorbasının üzerine az miktarda pul biber ile terayağ dökerseniz daha lezzetli yapabilirsiniz.

Pilav

İster pirinç isterseniz de bulgur pilavı seçimi yaparak şakşuka yemeğinizin yanına bunlardan birini tercih edebilirsiniz. Aynı zaman da isteyenler bayanlarımız bu pilavları sebzeli olarak yaparak daha lezzetli menü oluşturabilirler.

Börülce Salatası

Yaz mevsiminde en çok tercih edilen ve özellikle vitamin değeri de çok fazla olan börülce salatasını yapabilirsiniz. Haşlamış olduğunuz börülceleri güzel bir şekilde hem limon hem zeytinyağı hem de sarımsaklı sosla karıştırıp şakşuka’nın yanına servis edebilirsiniz.

Kuru Köfte

Şakşuka yemeğinin yanına gidebilecek en ideal et türü yemeklerden birisi de kuru köfte olabilir. Köftelerinizi güzel bir şekilde tavada kızartın ve daha sonra şakşuka ile servis yapın.

Mücver

Mücver günümüzde sık sık yapılan aperatif yemeklerden birisidir ve yapılan karışımlardan sonra yanına bir de yoğurt eklenince harika lezzet çıkmış oluyor. İşte mücver’i sizler de şakşukanın yanına yaparak harika lezzet oluşturabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir