Kabak Çorbasının Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Kabak Çorbasının Yanına Ne Gider

0

Kabak Çorbasının Yanına Ne Gider ?

Çorba çeşitleri günümüzde birden fazla bulunmakta ve bunların arasında kabak çorbası da yer alıyor. Fakat ne yazık ki kabak çorbası insanlar arasında çok fazla tercih edilmemektedir. Ama eğer sizler farklı lezzetler denemeyi çok seviyorsanız o zaman kesinlikle kabak çorbasını denemeniz gerekiyor. Genel olarak biliyorsunuz ki kabak sebze olarak besin değeri yüksek olan besin türlerinden birisidir ve küçük çocukların da kabaktan faydalanmaları ondan vitamin almaları gerekiyor. Eğer çocuklarınız kabaktan hoşlanmıyorsa o zaman onlara kabak çorbası yaparak yedirebilirsiniz.

Kabak çorbasının yanına ne yapsam ? diye merak eden hanımlarımız varsa yazımızı okumaya devam edin…

Kabak Çorbasının Yanına Ne Gider

TEREYAĞLI BULGUR PİLAVI

Kabak çorbası bir başlangıç yemeği olduğundan dolayı yanına ana yemek olarak tereyağdan yapılan lezzetli bulgur pilavı yapabilirsiniz. Hatta isteyenler bulgur pilavını yaparken yeşil mercimekli olarak da pişirebilirsiniz. Bu pilavınızı daha lezzetli yapacaktır ve besin değerini ise yükseltecektir.

TAZE FASULYE

Taze fasulye ile pirinç pilavı günümüzde en çok tercih edilen ikili menülerden birisidir. Sizler de kabak çorbası yaparak akşam ki menünüzü oluşturabilirsiniz. Hatta dileyenler taze fasulye yapacakları zaman meze olarak cacıkta yapabilir.

MÜCVER

Kabak çorbası yaptığınız zaman eğer geriye kalan kabaklarınız varsa bunları en iyi şekilde değerlendirmek için güzel bir mücver yapabilirsiniz. Bol patatesli olarak hazırlamış olduğunuz mücver kabak çorbası ile beraber çok güzel olacaktır.

Kabak Çorbasının Yanına Ne yapsam

PIRASA

Pırasa biliyorsunuz ki hem pirinç hem de havuç ile yapılan ana yemeklerden birisidir. Özellikle zeytinyağlı olarak yapıldığı zaman ortaya gerçekten harika lezzet çıkıyor. Sizler de yapmış olduğunuz çorbanızın yanına ana yemek olarak pırasa yemeğini tercih edebilirsiniz.

BEZELYE YEMEĞİ

Hem kabak çorbası hem de bezelye yemeği en uyumlu ikili yemeklerden birisidir. Özellikle bezelye yemeğinizin içerisine havuç ve patates eklerseniz o zaman daha lezzetli olacaktır.

DOMATESLİ BULGUR PİLAVI

Kabak çorbası ile gidebilecek en uyumlu ana yemeklerden birisi de domatesli olarak yapabileceğiniz bulgur pilavıdır. Bulgur pilavını tercih edecekseniz domatesli olarak yaparsanız emin olun ortaya harika lezzetler çıkacaktır.

Adım yeşim ve 32 yaşında evliyim 1 çocuk annesiyim. Evde boş kaldığım zamanlarda ek gelir olsun diye bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum. Gezmeyi çok severim ve en korktuğum hayvan ise yılandır.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir