Tavuk Salatasının Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Tavuk Salatasının Yanına Ne Gider

0

Tavuk Salatasının Yanına Ne Yenir ?

Hangi salata yapılırsa yapılsın her bakımından çok sağlıklıdır ve özellikle tavuk salatası hem doyurucu özelliği vardır hem de diğer salata türlerine göre çok daha faydalıdır. Çünkü tavuk salatasının içerisin de tavuk olduğundan dolayı diğer salata türlerine göre çok besleyici özelliği bulunmaktadır. Evde tavuk salatası yapacağınız zaman içerisine koyacağınız malzemeler tamamen sizlere kalmıştır. Yani isterseniz içerisine marul , tere , nane , mısır , domates , salatalık ve kırmızı soğan gibi malzemeleri koyabilir ve salatanızı daha zengin hale getirebilirsiniz. Peki , tavuk salatası yaptığımız zaman yanına ne gibi yemekler tercih etmemiz gerekiyor ? İşte tavuk salatasının yanına gidebilecek en güzel yemekler ;

Tavuk Salatasının Yanına Ne Gider

Yoğurtlu Kereviz Salatası

Tavuk salatasının yanına ayrı bir salata türü yapmak isterseniz o zaman yoğurtlu olarak yapılan kereviz salatasını tercih edebilirsiniz. İkisi gerçekten sofrada harikalar yaratacaktır.

Domatesli Spagetti

Makarna ile salata her zaman en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. Fakat makarna olarak spagetti tercih edebilirsiniz ve spagetti yapacağınız zaman da domatesli yaparsanız daha lezzetli olacaktır. Tavuk salatası ile domatesli spagetti bence günü kurtaran menü olabilir.

Patates Kızartması

Hem çocuklar hem de büyükler için patates kızartması en çok sevilen aperatif yemeklerden birisidir. Patates kızartması , domatesli spagetti ve tavuk salatasını akşam menüsü olarak tercih edebilirsiniz.

Tavuk Salatasının Yanına Ne yapsam

Kısır

Bugün hanımlar salata ağırlıklı gidecekseniz ve başka bir yemek yapmak istemiyorsanız o zaman tavuk salatasının yanına kısır çok iyi gidecektir.

Amerikan Salatası

Amerikan salatası hazır garnitür ile yapılmaktadır ve genel olarak her yemeğin yanına yakışan meze türlerinden birisidir. Sağlıklı bir öğün yapacaksanız o zaman tavuk salatası ile Amerikan salatasını seçebilirsiniz.

Adın dilay ve 25 yaşındayım. Küçük yaşımdan beri bilgisayara ilgim çok olduğundan dolayı site işleriyle uğraşmayı seviyorum. Makale yazmada da uzman olduğumdan dolayı boş zamanlarımı bu şekilde değerlendiriyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir