Tepsi Kebabı Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Tepsi Kebabı Yanına Ne Gider

0

Tepsi Kebabı Yanına Ne Gider ?

Özel günler olduğu zaman genel olarak yapılan et yemekleri arasında tepsi kebabı yer almaktadır. Fakat ev kadınlarımızın en çok merak ettiği sorular arasında tepsi kebabı yanına ne gider ? sorusu oluyor. Bizde bu yemeğin yanına gidebilecek en güzel lezzetleri bularak sizlerle paylaştık. Şimdi günümüzde kıyma sevenlerin çoğu doyurucu özelliği de bulunduğundan dolayı tepsi kebabını tercih etmektedir. Tepsi kebabını sade tercih etmek yerine domatesli , patatesli veya patlıcanlı olarak da tercih etmeniz mümkündür. Özellikle yanına yapacağınız ek yemekler ile menünüzü daha zengin hale getirebilir , misafirlerinize güzel bir ziyafet çektirebilirsiniz. O zaman bakalım tepsi kebabının yanına neler yapabiliriz.

Tepsi Kebabı Yanına Ne Gider

DOMATES ÇORBASI

Tepsi kebabı bir ana yemek olduğundan dolayı midemizi öncesinden ısıtacak güzel bir çorba yapmaya ne dersiniz ? Çorba olarak ise tepsi kebabının yanına domates çorbasını tercih edebilirsiniz. Hatta isteyenler bu çorbayı daha leziz hale getirmek için kaşar rendeleyip çorbaya ilave edebilir.

PİRİNÇ PİLAVI

Et yemekleri yapıldığı zaman genel olarak akla gelen ilk yemek pirinç pilavı oluyor. Tepsi kebabının yanına doyurucu bir yemek olsun diyorsanız o zaman pirinç pilavını yapın fakat sade yapmak yerine nohutlu olarak yaparsanız daha güzel olur.

CACIK

Hem tepsi kebabı hem pirinç pilavı hem de buz gibi bir cacık seçimi yaparak akşama evinize gelecek misafirleriniz varsa onlara harika sofra hazırlayabilirsiniz. Cacığınıza özellikle marul veya taze nane kullanırsanız daha lezzetli olabilir.

Tepsi Kebabı Yanına Ne yapsam

FIRINDA PATATES

Tepsi kebabı kıymadan yapılan yemektir ve yanına da fırında yapabileceğiniz patates ile ortaya çok güzel lezzetler çıkartabilirsiniz. Özellikle patateslerinizi çeşitli baharatlarla harmanlama yaparsanız daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

Adın dilay ve 25 yaşındayım. Küçük yaşımdan beri bilgisayara ilgim çok olduğundan dolayı site işleriyle uğraşmayı seviyorum. Makale yazmada da uzman olduğumdan dolayı boş zamanlarımı bu şekilde değerlendiriyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir