Bulgur Köftesi Yanına Ne Yapılır
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Bulgur Köftesi Yanına Ne Yapılır

0

Hem lezzetli hem de doyurucu özelliği olan ve birçok kişi tarafından da sevilen bulgur köftesinin yanına ne gider ? bugün bu konuya değineceğiz. Bulgur köftesi özellikle beş çayı zamanlarında en sık yapılan yiyeceklerden birisidir. Tabi yanına güzel yemekler yapıldığı takdirde ortaya gerçekten muazzam lezzetler çıkmış oluyor. O zaman bulgur köftesinin yanına bakalım ne gibi yemekler tercih edilmeli.

Cacık

Her yemeğin yanına özellikle yaz aylarında en çok tercih edilen ve vazgeçilmez tatlardan birisi olan içecek cacıktır. Yani sizler de yapmış odluğunuz bulgur köftesinin yanına güzel ve buz gibi cacık yaparak servis edebilirsiniz.

Mevsim Salata

Her yıl ve her mevsim sofraların ortasında olan ve sürekli olarak tercih edilen mevsim salatası da bulgur köftesinin yanına bence çok yakışacaktır. Biliyorsunuz ki salatanın içerisinde bol miktarda vitamin olduğundan bence yapılması gerek diye düşünüyorum. Bir de bol limon sıkarsanız o zaman daha enerji deposu olur sizin için.

Ezogelin Çorbası

Köfte katı bir yemek olduğundan dolayı mideyi hemen yormamak için güzel bir ezogelin çorbası bunun yanına efsane olacaktır. Tabi isteyen hanımlar ezogelin çorbası yerine mercimek çorbası veya yayla çorbası da yapabilir. Ama bulgur köftesine ezogelin çorbası daha çok yakışır.

Patates Kızartması

Bulgur köftenizin yanına hafif yağda kızartarak çıtır çıtır patates kızartması yapabilirsiniz. Bu ikisi tam da bir uyumlu olduğundan dolayı bence güzel seçim olur.

Piyaz

En son olarak ise hanımlar köftelerinizin yanına yakışacak ve sofrayı da güzelleştirecek olan Piyaz’ı tercih edebilirsiniz. Piyaz sunumu fakat çok önemlidir bu yüzden sunumu iyi yapmanız gerekiyor.

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir