Patatesli Köfte Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Patatesli Köfte Yanına Ne Gider

0

Patatesli köfte yanına ne gider ile ilgili yemekler arıyorsanız o zaman vereceğimiz yemeklerin hepsi de tamda sizlere göre. Günümüzde patatesli köfte sık sık yapılan yemekler arasındadır. Hem ana yemek hem de ara sıcak olarak patatesli köfteyi tercih ederek bir de yanına pirinç pilavı yaparsanız harika menü oluşturmuş olursunuz. Yapacağınız patatesli köfteyi ister ocakta tencere de yapın isterseniz de fırına atıp o şekilde pişirebilirsiniz burada karar tamamen sizlere ait. Şimdi yemeğimizin yanına başka neler yapılabilir onu okuyalım.

Patatesli Köfte Yanına Ne Gider

PİRİNÇ PİLAVI

Et veya tavuk yemeği dediğimiz zaman aklımıza genel olarak pirinç pilavı veya bulgur pilavı gelmektedir değil mi ? işte bu yüzden eğer pirinç pilavı yapacaksanız o zaman sade yapmak yerine sebzeli olarak yapmanız daha iyi olacaktır. Aynı zaman da patatesli köftenizin üzerine de karabiber serperseniz daha lezzetli yaparsınız.

RUS SALATASI

Yoğurt biliyorsunuz ki her öğün tüketilmesi gereken besinlerden birisidir ve eğer sizler yoğurt yiyemiyorsanız o zaman buna alternatif çözüm olarak rus salatasını yiyebilirsiniz.

PATLICAN SALATASI

Patlıcanı seviyorsanız o zaman sizler hem yemeğini hem de salatasını da çok seversiniz. İşte bu yüzden patatesli köftenizin yanına közlemiş olduğunuz patlıcanlardan harika salata yapabilirsiniz.

Patlıcanı çok sevenler, patlıcanın her türlü yemeğini ve de salatasını büyük bir keyif ile tüketir.

GARNİTÜRLÜ PİLAV

Akşam yemeği olarak patatesli köfte yapacaksanız o zaman yanına da kesinlikle garnitürlü pilav yapmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü köfteye en iyi pilav yakışmaktadır.

MISIR ÇORBASI

Ana yemeğini yemeden önce midemizi rahatlatmak ve içimizi de ısıtmak için çorba olarak mısır çorbasını seçebilirsiniz.

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir