Tavuk Haşlamanın Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Tavuk Haşlamanın Yanında Ne Gider

0

Tavuk Haşlamanın Yanında Ne Gider ?

Akşam menüsü için tavuk haşlama yapacaksanız o zaman yanına yapacağınız yemekte ona göre güzel görünüme sahip olması ve aynı zaman da lezzetli olması gerekmektedir. Tavuk haşlama özellikle protein bakımından en zengin besinlerden birisidir. Eğer göğüs kısmından yaparsanız o zaman gerçekten tam bir protein kaynağı diyebiliriz. Tavuk haşlama yemeğini genel olarak günümüzde en çok spor yapanlar tarafından tercih edilmektedir. Bu yüzden yanına tercih edebileceğiniz ekstra besinlerin başında tabiki de pirinç pilavı geliyor. Tavuk haşlamanın içerisine havuç dilimleri ekleyebilir ve servis yapacağınız zaman da karabiber eklerseniz ortaya harika lezzet çıkarmış olursunuz. Peki , tavuk haşlamanın yanına başka ne gibi yemekler yapılabilir ?

Tavuk Haşlamanın Yanında Ne yapsam

Pilav

Pilav genel olarak her yemeğin yanına yakışan ve Türk mutfağında en çok rağbet gören yemeklerden birisidir. Özellikle tavuk haşlama yaptığınız zaman ilk tercih edeceğiniz yemek pilavdır. İster pirinç pilavı isterseniz de bulgur pilavını yapabilirsiniz.

Çorba

Her yemeğin başlangıcında mutlaka çorba yapılır. Tavuk haşlama yemeğinin yanına da başlangıç olarak yapılabilecek çorbaların başında ezogelin çorbası gelmektedir. Ezogelin çorbasını bol ekşili tercih edebilirsiniz.

Patates Kızartması

Çocuklar genel olarak sulu et veya tavuk yemeklerini pek sevmezler ve bu yüzden haşlama yemeğini onlar için eğlenceli hale getirmek istiyorsanız o zaman tavuk haşlamanın yanına patates kızartması yapabilirsiniz.

Tavuk Haşlamanın Yanında Ne Gider

Patates Püresi

Patates püresinin Türk mutfağındaki yeri çok farklıdır ve özellikle tavuk ve et yemeklerinde en çok tercih edilen lezzetlerin başında gelir. Sizler de tavuk haşlamanın yanına ne yapsam diye düşünüyorsanız bence patates püresini tercih edebilirsiniz.

Keşkek

Keşkek genel olarak Karadeniz yöresine ait yemeklerden birisidir fakat birçok yörede de tercih edilmektedir. Eğer ilk defa yapacaksanız bence tavuk haşlamanın yanına deneyebilirsiniz.

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir