Kapuskanın Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Kapuskanın Yanında Ne Gider

0

Kapuskanın Yanında Ne Gider ?

Günümüzde en sık merak edilen soruların başında kapuskanın yanında ne gider ? sorusu yer almaktadır. Şimdi kapuska yemeği Türk mutfağının vazgeçilmez lezzetleri arasında yer alır ve en popüler yemeklerden birisidir. Özellikle birazdan sizlerle paylaşacağımız yemeklerle birleştiği zaman ortaya harika lezzetler de çıkabiliyor. Yapmış olacağımız kapuska yemeği genel olarak hem lahana hem de etten yapılan yemek türüdür. Bu yemek özellikle Rus mutfağından çıkmıştır ve günümüze kadar gelip Türk mutfağında yerini almıştır. Tabi Rus ile Türk mutfağında hazırlanan kapuska yemeği farklıdır. Bizim mutfakta yapılan kapuska yemeği kavrulmuş olan ete çiğ lahana eklenerek yani yahni şeklinde yapılmaktadır. Buna ek olarak da arkadaşlar isteyenler et kullanmak yerine kıyma da kullanabilir. Hem lezzetli hem de sağlıklı olan kapuska yemeğinin yanına bakalım başka ne gibi lezzetler yapabiliriz.

Kapuskanın Yanına Ne Gider

PİLAV

Kapuska yemeği yaptığınız zaman yanına gidebilecek en güzel lezzetlerden birisi de pilav olmaktadır. Çünkü kapuskanın içerisin de lahana ile et vardır ve pilav yaparsanız bunu tamamlayıp harika menü oluşturmuş olursunuz.

MAKARNA

Makarnanın hem hazırlanışı çok basit hem de doyurucu bir özelliği bulunduğundan dolayı günümüzde çok tercih edilen yemek türlerinden birisidir. Bu yüzden kapuskanın yanına da ek yemek olarak yapılabilir.

YAYLA ÇORBASI

Türk mutfağında sürekli olarak başlangıç için yapılan çorbalar arasında yer alan yayla çorbası da başlangıç yemeği olarak kapuskanın yanına yapılarak servis edilebilir.

Etli kapuska yemeği

İMAM BAYILDI

Patlıcan yemeği dendiği zaman akla genel olarak ilk gelen yemek imam bayıldı oluyor. İmam bayıldı yemeği özellikle kapuska yemeği ile bir araya geldiğinde ortaya inanılmaz lezzetler çıkıyor diyebilir.z

EZOGELİN ÇORBASI

Son olarak yayla çorbasını tercih etmek istemeyen ev hanımlarımız varsa diğer alternatif yemek olarak ezogelin çorbasını tercih edebilirsiniz. Bence kapuskanın yanına ezogelin çorbası çok yakışacaktır.

Merhabalar benim adım sevilay ve yaşım 20. Şuanda üniversite de bilgisayar mühendisliği okumaktayım ve boş zamanlarım da bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir