Ispanak Kavurmasının Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Ispanak Kavurmasının Yanına Ne Gider

0

Ispanak ile yapılabilecek birden fazla yemek çeşitleri var ki bunları say say bitmez. Çünkü ıspanağın ister salatasını yapın , isterseniz böreğini ve isterseniz kızartmasını , isterseniz de kavurmasını yapın. Yani burada ağız tadınıza bağlı olarak istediğiniz yemeği yapabilirsiniz. Fakat bugün bizler ıspanak kavurmasının yanına gidebilecek en ideal yemeklere bakacağız. Ispanak aynı zaman da biliyorsunuz ki sürekli olarak tüketilmesi gereken sebze yemeğidir. Sizler mesela ıspanak kavurması yaptığınız zaman üzerine yoğurt dökerseniz hem lezzet bakımından daha güzel olacak hem de daha faydalı hale gelecektir.

Makarna

Makarna günümüzde her yemeğin yanına yapılan en aperatif yemeklerden birisidir. Bu yüzden ıspanak kavurmasının yanına istediğiniz baharatları ekleyerek farklı şekillerde makarna yapabilirsiniz. Makarnanızı ister soslu isterseniz de sarımsaklı yoğurtlu yapın burada karar sizlerin.

Bulgur Pilavı

Ispanak kavurmasının yanına güzel bir şekilde tane tane pişmiş bulgur pilavı yaparsanız o zaman ortaya daha lezzetli bir menü çıkarmış olursunuz. Bu ikili lezzet tam da ağız tadınıza göre olacak bence.

Sarımsaklı Yoğurt

Ispanak kavurmasının yanına yakışacak ve olmaz olmazı sarımsaklı yoğurdu kesinlikle tercih etmelisiniz. Sarımsaklı yoğurdu yapacağınız zaman kullanacağınız yoğurt süzme olursa lezzet daha çok artacaktır.

Patates Püresi

Ispanak kavurması tek başına güzel olmaz yanına mutlaka güzel bir yemek olması gerekiyor değil mi ? İşte hem doyurucu hem de karbonhidrat bakımından zengin olan patates püresini hanımlar yapabilirsiniz. Akşam yemeği olarak bu ikili menü iyi seçim olabilir.

Salata

Her yemeğin yanına yakışacak ve ortaların efendisi olan salatayı da ihmal etmemek gerekiyor. Evet mevsim salatalarını bir araya getirerek ıspanak kavurmasının yanına güzel salata yapabilirsiniz.

Çorba

Son olarak ise hanımlar başlangıç yemeği olarak çorba kesinlikle olması gerekiyor. Bu yüzden ıspanak kavurmasının yanına kıvamı güzel olacak şekilde mercimek çorbası yapabilirsiniz.

Adım yeşim ve 32 yaşında evliyim 1 çocuk annesiyim. Evde boş kaldığım zamanlarda ek gelir olsun diye bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum. Gezmeyi çok severim ve en korktuğum hayvan ise yılandır.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir