Mantar Sotenin Yanında Ne Yapılır
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Mantar Sotenin Yanında Ne Yapılır

0

Mantar Sotenin Yanında Ne Yapılır ? Günümüzde en sık yapılan yemekler arasında mantar sote yer almaktadır ve özellikle soğan ile mantar bir araya gelip kavrulunca ortaya gerçekten harika lezzet çıkıyor. Türk mutfağında bile yemekler arasında mantar sote çok popüler olmaktadır. Mantar sote aynı zaman da her yemeğin yanına yakışır. Bu akşam yemeği için mantar sote yapacaksanız o zaman yanına da güzel yemekler yaparak menünüzü daha kuvvetli hale getirebilirsiniz. İşte mantar sotenin yanına gidebilecek en lezzetli yemekler ;

Mantar Sotenin Yanında Ne Yapılır

ET YEMEKLERİ

Mantar sote yaptığınız zaman yanına et yemeklerinden birisini tercih ederseniz ortaya gerçekten harika lezzetler çıkacağından emin olabilirsiniz. Zaten et sote ile mantar sote en iyi ikili yemeklerden birisidir. Bu yüzden kesinlikle et yemeği yapmanızı tavsiye ederiz.

PATATES PÜRESİ

Patates püresi her yemeğin yanına yakışan en lezzetli yemeklerden birisidir. Yapımı da çok basit olduğundan dolayı mantar sotenin yanına çok yakışacaktır. Hatta sizler mantar sote , et yemeği ve patates püresi gibi üçlü menü de yapabilirsiniz.

TAVUK YEMEKLERİ

Kırmızı et sevmiyorsanız o zaman mantar sotenizin yanına hem ucuz hem de lezzetli olan tavuk yemeklerinden birisini tercih edebilirsiniz. Beyaz et biliyorsunuz ki ucuz ama çok faydalıdır. Bu yüzden ister fırında tavuk yemeği yapın isterseniz de kızartma olarak karar sizlere kalmış.

MAKARNA

Hem yapımı çok kolay hem de besin değeri çok fazla olan makarna da mantar sotenin yanına gidebilecek en nefis lezzetlerden birisidir. Bir de doyurucu özelliği olduğundan dolayı bence tercih etmelisiniz.

PİLAV

Pilav yemeği her yemeğin yanına çok yakışır ve özellikle de mantar sotenin yanına çok yakışacaktır. Bence akşam yemeği için mantar sote ile pirinç pilavı ya da bulgur pilavı en iyi seçim olacaktır.

Merhabalar benim adım sevilay ve yaşım 20. Şuanda üniversite de bilgisayar mühendisliği okumaktayım ve boş zamanlarım da bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir