Domatesli Pilavın Yanına Ne Yapılır
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Domatesli Pilavın Yanına Ne Yapılır

0

Bulgur pilavı olarak en çok sevilen türü olan domatesli pilavın yanına ne gider makalesi ile sizlerleyiz. Yapacağınız domatesli pilav aslında birçok yemeğin yanına yakışmaktadır. Sıcak aylarda eğer domatesli pilav yaptıysanız ve yanına da böyle hafif yemeklerden arıyorsanız o zaman vereceğimiz yemekler tam sizlik olacak. Hatta bu yemeklerin yanına bir de içecek olarak buz gibi ayran tercih ederseniz harika lezzet ortaya çıkarmış olursunuz.

Domatesli Pilavın Yanına Ne Yapılır

KABAK KAVURMASI

Bulgur pilavının yanına en yakışan yemeklerin arasında kabak kavurması yer almaktadır. Hem vitamin bakımından değeri çok yüksek hem de doyurucu olduğundan dolayı bu ikili menüyü tercih edebilirsiniz.

ŞEHRİYE ÇORBASI

Domatesli pilavın yanına gidebilecek en güzel başlangıç çorbalardan birisi de arpa şehriyeli çorbadır. Eğer aceleniz varsa kolay yoldan çorba arıyorsanız bunu yapabilirsiniz. Dilerseniz arpa şehriye yerine tel şehriye de kullanabilirsiniz.

SOĞAN SALATASI

Domatesli pilavın yanına gidebilecek en ideal salatalardan birisi de soğan salatasıdır. Eğer soğanı çok seviyorsanız o zaman hem soğanı bol ekleyin hem sumak hem de nar ekşisi ile harika salata ortaya çıkartabilirsiniz.

KÖZLENMİŞ BİBER SALATASI

Yapmış olduğunuz pilavınızın yanına farklılık olsun diye meze arıyorsanız o zaman aperatif olarak közlenmiş biber salatası çok iyi seçim olacaktır.

FIRINDA SEBZELİ TAVUK

Tavukla ilgili yemek arayan ev hanımlarımız varsa o zaman fırında sebzeli tavuk akşam yemeğinize domatesli pilav ile harika olacaktır. Hatta isteyenler havuç , patates ve brokoli gibi sebzelerle de tercih edebilir.

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir