Cacığın Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Cacığın Yanında Ne Gider

0

Her yemeğin yanına yakışan ve özellikle yaz akşamlarında en çok yapılan içeceklerden birisi de cacıktır. Fakat cacığın yanına ne gider ? sorusu günümüzde google’da en çok arattırılan sorulardan birisi haline geldi. Aslında hanımlar cacığın yanına birden fazla yemek gitmektedir ama bizim şimdi vereceğimiz yemeklerde daha çok kullanılmaktadır. İşte cacığın yanına yapabileceğiniz en ideal yemekler ;

Pilav

Tüm yemeklerin yanında en çok yakışan ve cacıkla birleşince ortaya harika lezzet çıkan pirinç pilavını tercih edebilirsiniz. Yapacağınız pilavı ister sade ister şehriyeli isterseniz de sebzeli şekilde yapın burada karar sizlerin.

Makarna

Günümüzde en kolay yapılan ve Türk Mutfağında ise sıkça yapılan yemeklerden birisi de Makarna oluyor. Sizler güzel bir domates soslu , kıymalı ve spagetti olarak yaparsanız makarnanızı yanına tercih edeceğiniz cacıkla beraber efsane olacaktır.

Lahmacun

Türk Mutfağında sıkça tercih edilen yemeklerden birisi de lahmacun oluyor. Lahmacunun tadını biliyorsunuz çok güzel oluyor ve cacıkla beraber birleşince o zaman ortaya gerçekten güzel lezzet çıkacaktır bundan emin olabilirsiniz.

Dolma

Yapımı biraz zor olsa da Türk Mutfağındaki yeri tamamen başka olan Dolma yemeği de cacıkla beraber çok güzel olacaktır. Bence akşam yemeği olarak dola yapacaksanız yanına tercih edeceğiniz cacıkla beraber güzel menü oluşturmuş olacaksınız.

Karnıyarık

Hem patlıcandan hem de kıymadan oluşan karnıyarık yemeği de cacıkla beraber en çok yakışan yemekler arasında ye alır. Özellikle pirinç pilavı , karnıyarık ve cacık en muhteşem üçlü menü olmaktadır. Akşam yemeği için misafiriniz varsa bu şekilde menü yapabilirsiniz.

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir