Tavuk Çorbasının Yanına Ne Yemek Yapılır
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Tavuk Çorbasının Yanına Ne Yemek Yapılır

0

Tavuk Çorbasının Yanına Ne Yemek Yapılır ?

Hem bol protein kaynağı hem de besleyici çorbalardan birisi olan tavuk çorbasının yanına ne yemek yapılır ? bugün bu konuya değineceğiz. Tavukla ilgili yapılan her yemek aslında hem çok lezzetli oluyor hem de çok besleyici. Tavuk çorbasının bir diğer adı hasta çorbası olarak da geçmektedir. Özellikle en çok kış aylarında yapılan bu çorbanın yanına yapacağınız güzel bir ana yemek ile menünüzü daha zengin hale de getirebilirsiniz. Peki tavuk çorbasının yanına başka ne gibi yemekler yapabiliriz isterseniz bunlara göz atalım.

Tavuk Çorbasının Yanına Ne Yemek gider

PATLICAN KARNIYARIK

Tavuk çorbasının yanına yapabileceğiniz güzel ana yemeklerden birisi de patlıcandan yapılan karnıyarık yemeği oluyor. Özellikle karnıyarığın yanına da bir de pirinç pilavı yaparsanız o zaman ortaya da gerçekten harika lezzet çıkarmış olursunuz.

YEŞİL SALATA

Biliyorsunuz ki her yemeğin yanına mutlaka salata türlerinden birisi yapılır ve yapılan bu salata sayesinde ise sofralar daha renkli hale gelir. Tavuk çorbasının yanına da yapabileceğiniz salatalardan birisi de yeşil salata olmaktadır.

PÜRELİ KÖFTE

Kıymadan yapılan ve aynı zaman da kaşarla süslenen ve daha sonra fırında yapılan püreli köfte yapmış olduğunuz tavuk çorbasını yanına çok yakışacaktır. Ana yemek olarak ne yapsam diyorsanız bence püreli köfteyi tercih edebilirsiniz.

Tavuk Çorbasının Yanına Ne Yemek Yapılır

KIYMALI PİDE

Tavuk çorbasının yanına ister sebze isterseniz de et yemeklerinden birisini yapın her ikisi de çok yakışmaktadır. Özellikle kıymalı pide yapmış olduğunuz çorbanın yanına çok iyi gider. Akşama da evinize gelecek misafirleriniz varsa bunları seçebilirsiniz.

KIZARTMA

Hem patlıcan hem patates hem biber hem kabak hem de domatesten yapacağınız kızartmaları yapmış olduğunuz tavuk çorbasının yanına yaparak güzel bir servis edebilirsiniz. Bu kızartmaların yanına da domates sosu ve sarımsaklı yoğurt yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir