Patates Püresi Yanına Ne Yapılır
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Patates Püresi Yanına Ne Yapılır

0

Patates püresi genel olarak birçok yemeğe yakışmaktadır ve en çok yakışan yemek ise et yemekleridir. Peki ama patates püresinin yanına ne yapılır ? Aslında bakarsanız patates püresinin yanına et tarzı yemekler yapılırsa daha iyi olur. Hatta günümüzde en çok yapılan yemekler köfte çeşitleri ile tavuk çeşitleridir. Yapacağınız patates püresini ise daha lezzetli yapmak istiyorsanız o zaman hem süt hem tereyağı hem de kaşar peyniri ekleyip kıvamını tutturmanız gerekiyor.

Patates Püresi Yanına Ne Yapılır

KÖFTE

Patates püresinin yanına yakışacak en lezzetli yemeklerden birisi de köfte çeşitleridir. Köftenizi hanımlar istediğiniz tarzda ister ızgarada isterseniz de tavada yapıp patates püresinin yanına servis edebilirsiniz.

KAŞARLI KÖFTE

Izgara köfteler arasında kaşarlı olan köfteler de çok sevilerek pişirilmektedir. Köftenin içerisine kaşarı rendeleyerek ve içerisinde aynı zaman da süt ekleyip yaparak ortaya gerçekten harika lezzet çıkıyor. Patates püresi ile kaşarlı köfte harika ikili olur.

PİRZOLA

Farklı bir tat arıyorsanız o zaman patates pürenizin yanına ister tavada isterseniz de fırında pirzola yapabilirsiniz. Fakat pirzola yapacağınız zaman suyunun bitmemesine çok özen göstermeniz gerekiyor. Pişirdikten hemen sonra tabağa alarak servis yapınız.

BEZELYELİ KUŞBAŞI

Bezelyeli kuşbaşı günümüzde son zamanlar da çok popüler yemekler arasında yerini almaya başladı. Sizler de patates püresinin yanına bu farklı lezzeti yaparak harika tat koyabilirsiniz ortaya.

BİBERLİ DOMATES SOSU

Hem domates sosu hem de kızarmış olan biberle sofranızı daha güzel hale getirmek istiyorsanız o zaman pürenin yanına biberli domates sosunu deneyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir