5 Dakikada Çayın Yanına Ne Yapabilirim ? – Çayın Yanına Pratik Tarifler
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

5 Dakikada Çayın Yanına Ne Yapabilirim ? – Çayın Yanına Pratik Tarifler

0

Günümüzde özellikle her sabah içilen ve bazı zamanlar da beş çayında bile severek içilen çayın yanına ne gider ? yazımıza göz atacağız. Çay biliyorsunuz ki bizim Türkler tarafından en çok sevilen içeceklerden birisidir ve Çayın yeri bizim için çok farklı yerde oluyor. Günümüzde ise çay sevmeyen yoktur sanırım. Peki o zaman aceleniz varsa ve 5 dakika içerisinde çayın yanına bir şeyler yapmanız lazımsa bakalım neler yapabilecekmişiz ?

Zeytinyağlı Yaprak Sarma

Çayın yanına yapılabilecek en güzel aperatif yemeklerden biri olan ve özellikle beş çayında tercih edilen zeytinyağlı olarak yapılan yaprak sarmasını tercih edebilirsiniz. Eğer evinize gelen misafirler varsa o zaman hanımlar çayın yanına yaprak sarması çok iyi gidecektir.

Amerikan Salatası

Son zamanlar da en çok tercih edilen ve herkes tarafından sevilerek yapılan Amerikan Salatası da çayın yanına çok iyi gidecektir. Hem doyurucu özelliği var hem de lezzetli olduğundan dolayı hemen tercih edebilirsiniz.

Kurabiyeler

Çayın yanına gidebilecek en etkili yiyecekler arasında kurabiyeler yer almaktadır. Birbirinden farklı çeşitleri bulunan kurabiyeleri evinize gelen misafirleriniz varsa çayla beraber onlara ikram edebilirsiniz. Tabi isteyenler kurabiyeyi dışarıdan hazır olarak alır isteyenler de kendi el emeği ile yapar burada karar sizlerin.

Börekler

Hem kıymalı hem peynirli hem de çökelekli olarak yapılan börek’te çayın yanına gidebilecek en güzel yiyeceklerden birisidir. Sıcak ve aynı zaman da kıtır kıtır olan börekleri çayınızın yanına misafirlerinize ikram edebilirsiniz.

Mercimek Köftesi

Mercimek köftesi biliyorsunuz ki günümüzde en sık yapılan aperatif yiyecekler arasında yer alıyor. İşte bu yüzden beş çayınız varsa çayınızın yanına mercimek köftesi çok yakışacaktır.