Tavuklu Makarnanın Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Tavuklu Makarnanın Yanına Ne Gider

0

Tavuklu Makarnanın Yanına Ne Yapsam ?

Akşam yemeklerinde genel olarak çalışan bayanlarımızın sık sık yaptığı lezzetler arasında makarna yer alıyor. Makarna çeşitlerinde ise en çok sevilenler ve yapılanlar arasında tavuklu makarna yer alıyor. İlk olarak tavuk haşlanır ve daha sonra haşlamış olduğunuz tavukları soğutun ve en son makarnanız yapın ve tavuk parçalarını makarna ile karıştırıp isteğe göre diğer malzemelerle zenginleştirip servis edebilirsiniz. Peki , bu güzel tavuklu makarnanın yanına başka neler yaparsak menümüz daha güzel olur. İşte tavuklu makarnanın yanına yapılabilecek alternatif yemekler ;

Tavuklu Makarnanın Yanına Ne yapsam

Yoğurtlu Havuç Salatası

Yoğurtlu olarak yapılan havuç salatası yemeklerin yanına yapılan salata çeşitlerinden birisidir. Özellikle yapımı da çok basit olduğundan dolayı tavuklu makarnanızın yanına yapıp servis edebilirsiniz.

Zeytinyağlı Barbunya

Tavuklu makarnanın yanına ana yemek yapmak istiyorsanız o zaman zeytinyağlı olarak yapılan barbunya yemeğini yapabilirsiniz. Barbunya yemeğinizi servis etmeden önce bol limon ve maydanoz eklerseniz daha lezzetli yapmış olursunuz.

Köfte Patates

Hem köfte hem de patates yapmış olduğunuz tavuklu makarnanın yanına çok yakışacaktır. Yani bu şekilde sizler hem protein hem de karbonhidrat alarak kaliteli bir öğün çıkarmış olacaksınız.

Tavuklu Makarnanın Yanına Ne Gider

Mevsim Salatası

Tavuklu makarna yaptığınız zaman yanına salata çeşitlerinden birisini yapacaksanız o zaman tercihiniz mevsim salatasından yana olabilir. Mevsim salatasını yapacağınız zaman bol soslu yaparsanız ortaya daha leziz salata çıkarmış olursunuz.

Şakşuka

Eğer patlıcan seviyorsanız o zaman tavuklu makarnanın yanına yapımı da çok pratik olarak şakşukayı tercih edebilirsiniz. Aynı zaman da şakşuka kıymalı olarak yapılan makarna ile de çok güzel gider.

Adın dilay ve 25 yaşındayım. Küçük yaşımdan beri bilgisayara ilgim çok olduğundan dolayı site işleriyle uğraşmayı seviyorum. Makale yazmada da uzman olduğumdan dolayı boş zamanlarımı bu şekilde değerlendiriyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir