Tantuninin Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Tantuninin Yanında Ne Gider

0

Tantuninin Yanında Ne Gider ?

Tantuni biliyorsunuz ki mersin ilinin vazgeçilmez lezzetleri arasında yer alır ve özellikle mersin ilinin çarşısında birden fazla tantuni yapan restoranlar bulunmaktadır. Bu kadar çok lezzetli olduğundan dolayı herkes tarafından da çok fazla tercih edilmektedir. Fakat en çok merak edilen sorular arasında tantuninin yanında ne gider ? sorusu oluyor. Aslında bakarsanız tantuninin yanına en çok tercih edilen meşrubatlar arasında Ayran yer alıyor. Bunların yanı sıra isteyenler ana yemek isteyenler de meze yaparak da servis edebilir. İşte tantuninin yanına gidebilecek lezzetler ;

Tantuninin Yanında Ne Gider

PİDE

Tantuninin yanına ne yapsam diye düşünüyorsanız o zaman pideyi tercih edebilirsiniz. Eğer akşama evinize gelecek misafirleriniz varsa ve kalabalıksa o zaman tantuni ile pide servisi yapabilirsiniz.

PİRİNÇ PİLAVI

Pirinç pilavı doyurucu bir ana yemek olduğundan dolayı yapmış olduğunuz tantuninin yanına tercih edebilirsiniz. Özellikle tantuni ile pirinç pilavı bir araya geldiği zaman da ortaya gerçekten harika lezzet çıkıyor diyebiliriz.

CACIK

Hem yoğurt hem de salatalıktan yapılan cacık ile tantuni çok iyi giden lezzetlerden birisidir. Soğuk meze olarak tercih edeceğiniz cacığın içerisine taze nane ekleyerek daha lezzetli hale de getirebilirsiniz.

Tantuninin Yanında Ne yapsam

KÖZLENMİŞ DOMATES SALATASI

Közlenerek yapılan domates salatası genel olarak Akdeniz bölgesine ait sıcak meze olarak tercih edilen salata türlerinden birisidir. Yapmış olduğunuz tantuninin yanına da farklı bir salata yapmak istiyorsanız közlenmiş domates salatasını tercih edebilirsiniz.

SALATA

Tantuni ile yapacağınız salata menünüzü daha zengin hale getirecektir. Tantuni bir yağlı yemeklerden birisidir ve bu yüzden az yağlı olarak salata yaparsanız çok güzel ikili oluşturmuş olursunuz.

İlginizi Çekebilir