Tepsi Kebabı Yanına Ne Yapılır
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Tepsi Kebabı Yanına Ne Yapılır

0

Tepsi Kebabı Yanına Ne Yapılır ?

Özel günlerde sık sık yapılan ve sevilen lezzetleri arasında tepsi kebabı yer almaktadır. Bu yemek kıyma ile yapılmaktadır ve doyurucu özelliği de bulunduğundan dolayı günümüzde çok tercih edilen yemek türlerinden birisidir. Evinize akşam özel misafirleriniz gelecekse ve sizler de tepsi kebabı yaptıysanız ama yanına ne yapsam diye merak ediyorsanız o zaman hiç merak etmeyin doğru yerdesiniz. Çünkü tepsi kebabının yanına gidebilecek en güzel ve yapımı kolay alternatif yemekleri sizlerle paylaştık. Bakalım tepsi kebabı yemeğinin yanına neler yapabiliyoruz.

Tepsi Kebabı Yanına Ne Gider

Domates Çorbası

Tepsi kebabının yanına yapabileceğiniz lezzetler arasında domates çorbası yer alıyor. Çünkü tepsi kebabı bir ana yemek olduğundan dolayı yanına başlangıç olarak çorba yapmamız en doğru seçim olacaktır.

Pirinç Pilavı

Et yemeği dendiği zaman genel olarak akla ilk pirinç pilavı gelmektedir. Bu yüzden tepsi kebabı yaptığınız zaman menünüzü daha sağlam hale getirmek için pirinç pilavını yapabilirsiniz.

Cacık

Hem tepsi kebabı hem pirinç pilavı yaparsanız ve bunu tamamlamak için buz gibi cacık yapabilirsiniz. Cacığınızı da daha lezzetli yapmak istiyorsanız o zaman taze nane ekleyebilirsiniz.

Tepsi Kebabı Yanına Ne yapsam

Fırında Patates

Fırında yapılan patates yemeği günümüzde sık sık yapılan lezzetlerden birisidir. Tepsi kebabının yanına bir tane daha ana yemek yapmayı düşünüyorsanız o zaman bu seçiminiz fırında patatesten yana olabilir. Hatta fırında yapacağınız patateslere baharatlar eklerseniz yemeğinizi daha leziz yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir