Kızartma Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Kızartma Yanında Ne Gider

0

Kızartma Yanında Ne Gider ?

Türk mutfağında en çok tercih edilen ve büyük küçük demeden herkes tarafından sevilen lezzetlerden birisi de kızartmadır. Kızartma aslında birden fazla çeşide ayrılmaktadır bunlar ; Patates kızartması , biber kızartması , köfte kızartması gibi. Yani sizler bu kızartma çeşitlerinden birisini yaparak ve yanına da tamamlamak için güzel yemek seçerek akşama harika menü hazırlayabilirsiniz. İşte akşam yemeği için kızartmanızın yanını tamamlayabileceğiniz en ideal yemekler ;

Kızartma Yanında Ne Gider

EZO GELİN ÇORBASI

Kızartma biliyorsunuz ki katı yemek çeşidi olduğundan dolayı yanına mutlaka sulu yemek yapmamız gerekiyor. Bu yüzden başlangıç olarak çorbalardan ezogelin çorbasını seçebilirsiniz. Ezogelin çorbası aynı zaman da hem kış hem de yaz ayında çok tercih edilen çorba türlerinden birisidir.

PİRİNÇ PİLAVI

Kızartmanın yanına ana yemek yapacaksanız o zaman farklı bir tat olması için pirinç pilavı en iyi seçim olacaktır. Sizler hatta baldo pirinç ve bol tereyağlı yaparsanız yapacağınız pilav daha lezzetli olacaktır.

ÇOBAN SALATASI

Bir yemek yapıldığı zaman bunları tamamlamak için yanlarına her zaman salata yapılır ve sizler de yapmış olduğunuz kızartmanın yanına çoban salatası yaparak menünüzü daha kuvvetli hale getirebilirsiniz.

Kızartma Yanında Ne yapsam

ŞAKŞUKA

Kızartmaların yanına en çok yapılan yemek türlerinden birisi de şakşukadır. Eğer sizler de çok seviyorsanız o zaman özenle hazırlanan ve aynı zaman da sarımsaklı sosla lezzet katılan şakşukayı hiç düşünmeden tercih edin.

İÇLİ KÖFTE

Kızartmalar genelde yağlı olduğundan dolayı yanına hafif yemeklerden birisini yapmamız daha doğru olur. Bu yüzden farklı tat olan içli köfteyi yaptığınız kızartmanın yanına yapabilirsiniz.

Adın dilay ve 25 yaşındayım. Küçük yaşımdan beri bilgisayara ilgim çok olduğundan dolayı site işleriyle uğraşmayı seviyorum. Makale yazmada da uzman olduğumdan dolayı boş zamanlarımı bu şekilde değerlendiriyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir