Karalahana Çorbası Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Karalahana Çorbası Yanına Ne Gider

0

Karalahana Çorbası Yanına Ne Gider ?

Karalahana çorbası özellikle Karadeniz bölgesin de en çok tercih edilen ve en güzel lezzetlerden birisidir. Özellikle en çok kış ayında tüketilen bu çorbanın yanına bir de nefis ana yemekler yapılırsa o zaman şahane akşam menüsü hazırlamış olursunuz. Karalahana çorbasının içerisinde bol miktarda vitamin ve mineral bulunduğundan dolayı insanların besin kaynağında ilk sıralar da yer alıyor. Bu çorbanın yapımı hem çok basit hem de çok kısa süre içerisinde hazırlanmaktadır. Şimdi bu lezzeti daha da çok arttırmak istiyorsanız o zaman aşağıda bulunan çeşitli yemeklerden birilerini seçip çorbanın yanına sunum yapabilirsiniz.

Karalahana Çorbası Yanına Ne Gider

PİYAZ

Son zamanlar da en popüler salata türlerinden birisi olan piyazı yapmış olduğunuz karalahana çorbasının yanına tercih edebilirsiniz. Yapımı da çok basit olduğundan dolayı bence denemelisiniz.

YOĞURTLU KÖZ BİBER

Yoğurtlu közbiberin hazırlanması biraz zahmetlidir fakat soğuk meze olarak çok tercih ediliyor. Sizler de sofranızda böyle bir mezeye yer vermek istiyorsanız bence hiç durmadan deneyin. Aynı zaman da karalahana çorbasının yanına da çok uyacaktır.

BULGUR PİLAVI

Karalahana çorbası başlangıç yemeği olduğundan dolayı yanına ana yemek yapılması gerekiyor. Ana yemek olarak ise hanımlar bulgur pilavını yapabilirsiniz. Fakat bulgur pilavını sade yapmak yerine domatesli yaparsanız daha iyi olacaktır.

Karalahana Çorbası Yanına Ne yapsam

TAVUK BAGET

Karalahana çorbasının yanına ister fırında isterseniz de kızartarak tavuk baget yapabilirsiniz. Akşama evinize gelecek misafirleriniz varsa ve çorba yaptınız yanına ne yapsam diye düşünüyorsanız o zaman tavuk baget tamda size göre. Hatta bunları tamamlamak için de pirinç pilavını tercih edebilirsiniz.

TAVUK SALATA

Her yemek yapıldığı zaman bunları tamamlamak için salata yapılır. Ama sizler farklı tatlarda salata arıyorsanız o zaman tavuk salatası bence karalahana çorbanın yanına çok güzel gidecektir.

Adım Erman ve 23 yaşındayım. Açıktan hem üniversite okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum. Kitap okumayı aşırı çok severim ve arkadaşlarımla bir şeyler yapmaya bayılırım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir