Kuskus Pilavının Yanına Ne Yapılır
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Kuskus Pilavının Yanına Ne Yapılır

0

Kuskus Pilavının Yanına Ne Yapılır ?

Günümüzde sık sık yapılan pilav çeşitlerinden birisi de kuskus pilavıdır. Özellikle kuskus pilavı domates , tel şehriye veya garnitür ile birleştiği zaman ortaya gerçekten harika lezzet çıkmış oluyor. Kuskus pilavı yaptığınız zaman bu yemeğin yanına her çeşit yemek tercih edebilirsiniz. Özellikle hem doyurucu hem de protein bakımından da çok zengin besin olduğundan dolayı yanına yapacağınız yemekle beraber daha sağlam menü ortaya çıkartabilirsiniz. İşte kuskus pilavının yanına yapabileceğiniz lezzetler ;

Kuskus Pilavının Yanına Ne yapsam

KEMALPAŞA KÖFTE

Yapmış olduğunuz kuskus pilavının yanına kemalpaşa köftesini tercih edebilirsiniz. Özellikle kemalpaşa köftesinin üzerine hem havuç hem de bezelye koyarsanız daha lezzetli olacaktır.

KURU FASULYE

Biliyorsunuz ki pilav ile kuru fasulye ayrılmaz ikili menülerden birisidir ve bu yüzden kuskus pilavını tamamlamak için de kuru fasulye yapabilirsiniz. İsteyenler kuru fasulye yemeğini sucuklu ya da domatesli olarak yapabilir.

ETLİ NOHUT

Eğer kuru fasulye yemeği yapmayacaksanız o zaman diğer alternatif çözüm olarak etli nohut en iyi seçim olacaktır. Nohut yemeğini sade olarak da yapabilirsiniz fakat etle birleştirince emin olun yemeğiniz daha lezzetli hale gelecektir.

Kuskus Pilavının Yanına Ne Yapılır

TAVUK YA DA ET SOTE

Kuskus pilavının yanına isteyenler tavuk isteyenler de et sote yapabilir. Hem bol soğanlı hem yeşil biberli hem de domatesli olarak yapılan bu sotelerden birisini yemeğinizin yanına tercih ederek harika lezzet ortaya çıkartabilirsiniz.

YOĞURT YA DA AYRAN

Birçok yemeğin yanına biliyorsunuz ki yoğurt veya ayran çok tercih edilir. Kuskus pilavı da katı bir yemek olduğundan dolayı ister yoğurt isterseniz de süzme yoğurttan yapabileceğiniz bol köpüklü Ayran tercih edebilirsiniz.

YOĞURTLU KARIŞIK KIZARTMA

Hem patates hem patlıcan hem de biberleri kızartıp hepsini birleştirip ve üzerine de süzme yoğurt ekleyerek harika yoğurtlama yapabilirsiniz. Emin olun hanımlar kuskus pilavınızın yanına çok yakışacaktır.

IZGARA KÖFTE

Pilavın yanına gidebilecek enfes lezzetlerden birisi de ızgara da yapacağınız köftedir. Akşama misafirleriniz varsa bence böyle bire menü hazırlayabilirsiniz.

Adım yeşim ve 32 yaşında evliyim 1 çocuk annesiyim. Evde boş kaldığım zamanlarda ek gelir olsun diye bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum. Gezmeyi çok severim ve en korktuğum hayvan ise yılandır.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir