Şehriye Çorbasının Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Şehriye Çorbasının Yanında Ne Gider

0

Şehriye Çorbasının Yanında Ne Yakışır ?

Biliyorsunuz ki ana yemek yapıldığı zaman genel olarak başlangıç olarak çorba tercih edilir. Fakat çorba tercih edileceği zaman ana yemeğe en uygun olanı seçmek daha mantıklı oluyor. Şimdi ana yemeklerin yanına genel olarak en çok sevilen ve yakışan yemekleri arasında şehriye çorbası yer alıyor. Yani sizler şehriye çorbasının yanına birden fazla yemek tercih edebilirsiniz. Örnek verecek olursak tavuk yemekleri ve et yemekleri gibi ana yemekleri yapabilirsiniz. Bunların yanı sıra zeytinyağlı yemekleri de şehriye çorbasının yanına tercih edebilirsiniz.

Şehriye Çorbasının Yanında Ne Gider

Taze Fasulye

Yaz mevsimi olduğu zaman sebze yemeklerinde en çok sevilenler arasında taze fasulye yemeği yer alıyor. Sizler de yapmış olduğunuz şehriye çorbasının yanına zeytinyağlı taze fasulye yemeği yapabilirsiniz.

Fırında Tavuk Baget

Akşama misafirleriniz gelecekse ve çorba olarak şehriye çorbasını yaptıysanız o zaman ana yemek olarak fırında tavuk baget yaparsanız harika bir menü oluşturmuş olursunuz. Tavuk ile en iyi giden çorba şehriye çorbasıdır.

Ispanak Böreği

Hazır yufkadan yapacağınız ıspanak böreği yapmış olduğunuz şehriye çorbasının yanına çok yakışacaktır. Eğer akşama zamanınız yoksa o zaman kolay bir şekilde çorbanızın yanına ıspanak böreği yapabilirsiniz.

Şehriye Çorbasının Yanında Ne yapsam

Makarna

Makarna biliyorsunuz ki yapımı çok basit bir yemek olduğundan dolayı her evde sürekli olarak tercih edilmektedir. Sizler de bol sarımsaklı ve limonlu hazırlamış olduğunuz şehriye çorbasının yanına makarna tercih edebilirsiniz.

Köfte 

Çorba yapıldığı zaman et yemeklerinde en çok sevilenler arasında köfte yer almaktadır. Özellikle köfte çocuklar için de çok sevilmektedir. Bu yüzden şehriye çorbasının yanına ızgara da köfte yapıp ortaya harika lezzetler çıkartabilirsiniz.

Merhabalar benim adım sevilay ve yaşım 20. Şuanda üniversite de bilgisayar mühendisliği okumaktayım ve boş zamanlarım da bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir