Kremalı Makarna Yanına Ne Yakışır
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Kremalı Makarna Yanına Ne Yakışır

0

Kremalı Makarna Yanına Ne Yapsam ?

Evlerde sürekli olarak yapılan ve en çok tüketilen yemekler arasında biliyorsunuz ki makarna yer alıyor. Özellikle öğrenciler tarafından yapımı pratik ve kolay olduğundan dolayı çok tercih edilmektedir. Makarnanın da birden fazla farklı teknikleri bulunmaktadır ve farklı soslarla yapılarak daha değişik tatlar da ortaya çıkartıyorlar. Özellikle makarna sade yapılmanın yanı sıra domatesli , kıymalı , kaşarlı , mantarlı ve kremalı olarak da yapılmaktadır. Makarna çeşitleri arasında ise en çok sevileni kremalı makarna oluyor. Hem doyurucu hem de yüksek kaloriye sahiptir. Peki , kremalı makarna tercih ettik peki yanına alternatif olarak başka ne gibi yemek yapmamız gerekiyor ?

Kremalı Makarna Yanına Ne Gider

Izgara Et

Hem yağsız hem de ızgarada yapacağınız eti yapmış olduğunuz kremalı makarnanın yanına tercih edebilirsiniz. İkisi tam bir birbirini tamamlamış olacak ve ortaya da gerçekten harika lezzet çıkacak.

Tavuk Pirzola

Akşam evinize misafirleriniz gelecekse o zaman kremalı makarnanızı daha güzel hale getirmek için ızgara da tavuk pirzola yapmaya ne dersiniz ? Eğer doğru bir şekilde pişirme yaparsanız hem ortaya harika görüntü çıkar hem de menünüz daha kuvvetli olur.

Buharda Brokoli

Kremalı makarnanın yanına alternatif yemek yapmayıp tek başına da tercih edebilirsiniz. Fakat buharda yapacağınız brokoli haşlaması yemeğinizi daha güzel hale getirebilir. Çünkü brokoli bir salata türü olduğundan dolayı makarnanın yanına da çok yakışacaktır.

Kremalı Makarna Yanına Ne yapsam

Haşlanmış Kabak

Buharda brokoli yapmak istemiyorsanız bunun yerine haşlanmış kabak bence iyi seçimlerden birisi olabilir. Kremalı makarnanın yanına ne yapsam diye düşünüyorsanız salata türü olarak haşlanmış kabak tercih edebilirsiniz. Fakat bunu yaparken de zeytinyağı , limon ve tuzu unutmayın.

Karışık Salata

Her ana yemeği güzelleştiren lezzetlerden birisi biliyorsunuz salatadır. Kremalı makarnanızı da güzelleştirmek için bol zeytinyağlı ve bol limonlu karışık salata yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir