Arpa Şehriye Pilavı Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Arpa Şehriye Pilavı Yanına Ne Gider

0

Türk Mutfağı çok geniş olduğundan dolayı çeşitli yemekler yapılmakta ve insanlar tarafından ise çeşitli yemekler tercih edilmektedir. Günümüzde sabah kahvaltısından sonra ara yemekler ve akşam yemekleri başlıyor. Mesela sizler de bu akşam arpa şehriyeli güzel tereyağlı pirinç pilavı yapacaksanız ve yanına ne yapacağınızı bilmiyorsanız o zaman doğru adrestesiniz. Pilav biraz ağır yemek olduğundan dolayı yanına yapacağınız yemekte hafif olması gerekiyor.

Mercimek Çorbası

Her ana yemekten sonra mutlaka başlangıç yemeği olarak çorba yapılması gerekiyor. Tabi seçilen çorba da burada en önemli etkenlerden birisidir. Bu yüzden her mevsimde rahatça tüketilen ve besin değeri de çok fazla olan mercimek çorbasını başlangıç yemeği olarak pilavınızın yanına yapabilirsiniz.

Çoban Salata

Yapılan yemekler bazen ağır geldiğinden dolayı yanına yapılan salata bunun kurtarıcısı oluyor. Bu yüzden her yemeğin yanına genel olarak salata yapılır. Sizler de yemeklerinizin yanına güzel çoban salatasını tercih edebilirsiniz.

İçli Köfte

İçli köfte günümüzde o kadar farklı yerlere sahip ki hem yapımı çok zor olduğundan dolayı birçok bayan yapmak istemez fakat yapılınca harika lezzet ortaya çıkıyor hem de tam bir doyurucu yemek oluyor. Sizler pirinç pilavınızın yanına bence ara sıcak ve ara soğuk olarak içli köfteyi deneyebilirsiniz.

İmam Bayıldı

Arpa şehriyeli pirinç pilavı genel olarak kış ayın da daha fazla tüketilir ve bunun yanına ise en çok yakışan kış yemeği imam bayıldı oluyor. İçerisinde aynı zaman da patlıcan ve kıyma olduğundan pilav ile harika oluyor.

Cacık

Pirinç pilavı ve yanına da imam bayıldı yapıp bunları tamamlamak için de buz gibi cacık yaparak harika menü oluşturmuş olursunuz hanımlar.

İlginizi Çekebilir ; Zeytinyağlı Sarmanın Yanında Ne Gider

İlginizi Çekebilir