Bonfilenin Yanında Ne Gider
  1. Ana Sayfa
  2. Yemek Tarifleri

Bonfilenin Yanında Ne Gider

0

Et yemekleri arasında en çok tercih edilen ve özellikle hem ızgara olarak hem de fırında olarak yapılan bonfile diğer yemeklerle beraber yapıldığından ortaya çok lezzetli bir menü çıkmış oluyor. Bonfilenin yanına ne gider ? sorusu birçok ev hanımı tarafından ise merak konusudur. Bonfileyi yapacağınız zaman eğer tavada kızartacaksanız o zaman ağır ağır pişirmeniz gerekiyor bu şekilde yaparsanız hem yumuşak hem de daha lezzetli olur. Yapacağınız bonfilenin yanına gidebilecek diğer besinler de şöyle ;

Sebze Yemeği

Bonfile et tarzı bir yemek olduğundan dolayı yanında kesinlikle zeytinyağlı güzel bir sebze yemeği olması şart. Bu sebze yemekleri ise mevsimine göre taze fasulye veya enginar gibi sebze yemeklerini bonfilenizin yanına yapabilirsiniz.

Pilav

Et tarzı yapılan yemeklerin yanında kesinlikle yapılması gereken yemek pirinç pilavı oluyor. İşte bu yüzden bonfilenin yanına şehriyeli veya arpa şehriyeli güzel tereyağlı pirinç pilavını yaparak servis edebilirsiniz.

Patates Püresi

Her yemeğe uyum sağlayan ve çocuklar tarafından da çok sevilen patates püresini bonfilenizin yanına tercih edebilirsiniz. Mesela bonfile , pirinç pilavı ve patates püresi bu üçü çok iyi menü olur.

Salata

Bonfile sofra da tek başına olmaz ve bunu kurtaracak bir yiyecek olması gerekiyor. İşte bu yüzden hem domatesin hem soğanın hem de yeşil biberin birleşmesi sonucu ortaya çıkan salatayı bonfilenizin yanına yapabilirsiniz.

Bonfile yanında sofrada bulunması gereken yiyeceklerden biri de salata.

Börek

Biraz hamur işi tarzı bir şeyler yapmak istiyorum diyorsanız hanımlar o zaman bonfilenizin yanına gidebilecek en güzel yiyeceklerden birisi de börek oluyor. Kıymalı , patatesli veya peynirli istediğiniz malzeme içini seçerek harika börekler yapıp bonfilenizden sonra çayla beraber ikram edebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Adın dilay ve 25 yaşındayım. Küçük yaşımdan beri bilgisayara ilgim çok olduğundan dolayı site işleriyle uğraşmayı seviyorum. Makale yazmada da uzman olduğumdan dolayı boş zamanlarımı bu şekilde değerlendiriyorum.

Yorum Yap