Zeytinyağlı Enginarın Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Zeytinyağlı Enginarın Yanında Ne Gider

0

Zeytinyağlı Enginarın Yanında Ne Yapsam ?

Türk mutfağında biliyorsunuz ki zeytinyağlı yemekler çok tercih ediliyor ve özellikle zeytinyağlı olarak yapılan enginar yemeği en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Sizler de akşam ki menünüze zeytinyağlı enginar yemeği yapacaksanız fakat ne yapacağınızı bilmiyorsanız o zaman bu konuda sizlere yardımcı olalım. Zeytinyağlı enginar yemeğinin yanına ara sıcaklar çok iyi gitmektedir. Aynı şekilde yemek haricin de salata da çok yakışmaktadır. O zaman zeytinyağlı enginar yemeğinin yanına ne gibi lezzetler yapabiliriz isterseniz onlara bakalım.

Zeytinyağlı Enginarın Yanında Ne Gider

Etli Yeşil Fasulye

Zeytinyağlı enginar yemeğinin yanına ne yapacağınızı bilmiyorsanız o zaman etli olarak yapılan yeşil fasulye yemeğini tercih edebilirsiniz. İsterseniz bu yemeği etsiz olarak da yapabilirsiniz ama etli yaparsanız daha lezzetli olur.

Arpa Şehriyeli Pirinç Pilavı

Arpa şehriyeli olarak yapabileceğiniz pirinç pilavı yapmış olduğunuz zeytinyağlı enginar yemeğinin yanına çok yakışacaktır. Zaten biliyorsunuz ki pirinç pilavı genel olarak her ana yemeğin yanına çok yakışmaktadır.

Zeytinyağlı Sarma

Zeytinyağlı enginar yemeği ile zeytinyağlı sarma yaparak akşam ki menünüzü daha kuvvetli hale getirmek ister misiniz ? Zeytinyağlı olan sarmanıza kuş üzümü eklerseniz harika lezzet ortaya koymuş olursunuz.

Zeytinyağlı Enginarın Yanında Ne yapsam

Kuru Köfte

İster ızgara da isterseniz de tava da yapabileceğiniz kuru köfteyi yapmış olduğunuz zeytinyağlı enginar yemeğinizin yanına tercih edebilirsiniz. Bu şekilde menünüz de hem sebze hem de et yemeği olmuş olur.

Sebze Çorbası

Biliyorsunuz ki ana yemeğin yanına başlangıç olarak çorba yapılır ve bu yüzden zeytinyağlı enginar yemeğinin yanına da çorba olarak sebze çorbasını tercih ederseniz hem lezzetli menü hazırlamış olursunuz hem de sağlıklı yemekler yapmış olursunuz.

Adım yeşim ve 32 yaşında evliyim 1 çocuk annesiyim. Evde boş kaldığım zamanlarda ek gelir olsun diye bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum. Gezmeyi çok severim ve en korktuğum hayvan ise yılandır.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir