Kıymalı Yumurtanın Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Kıymalı Yumurtanın Yanında Ne Gider

0

Kıymalı Yumurtanın Yanında Ne Gider ?

Günümüzde en sık yapılan ve tercih edilenler arasında kıymalı yumurta yer almaktadır. Yumurta biliyorsunuz ki insan vücudu için çok yararlıdır ve birçok yemek yapıldığı zaman özellikle kekler de ve börekler de hep yumurta kullanılır. Hatta temel besin kaynağı olarak da bilinir. Yumurta sade olarak da yenir fakat kıymalı olarak yapıldığından ortaya gerçekten harika lezzet çıkmaktadır. Tavaya ilk olarak margarini ekleyin ve arkasından kıymayı ekleyip pembeleşesiye kadar kavurun. En son 2 veya 3 tane yumurta kırıp hafifte baharat ekleyerek kıymalı yumurtanızı hazır hale getirin. Peki bunu yaptıktan sonra acaba yanına başka neler yapabiliriz ?

Kıymalı Yumurtanın Yanında Ne Gider

ÇOBAN SALATASI

Kıymalı yumurtanın yanına gidebilecek en lezzetli ve en güzel salata türlerinden birisi de çoban salatası olmaktadır. Ana yemek olarak kıymalı yumurta ve yanına da çoban salatası yaparak tatları dengeleyebilirsiniz.

NANELİ AYRAN

Kıymalı yumurta yapıldığı zaman yanına mutlaka içecek olması gerekiyor ve sizin tercihiniz burada naneli Ayran olabilir. Evet arkadaşlar Ayranı nane ile güzelleştirebilir ve kıymalı yumurtanın yanına farklı tat yapabilirsiniz.

DOMATES ÇORBASI

Çorba olarak günümüzde genel olarak en çok tercih edilenler arasında domates çorbası yer alıyor. Sizler de kıymalı yumurtanızın yanına eğer çorba yapmak istiyorsanız bence tercihiniz domates çorbası olabilir.

Kıymalı Yumurtanın Yanında Ne yapsam

PATATES KIZARTMASI

Başka tarz yemek arıyorsanız o zaman alternatif ve pratik olarak patates kızartması kıymalı yumurtanın yanına çok iyi gidecektir bundan emin olabilirsiniz. Bunların yanına bir de ketçap , mayonez ve barbekü gibi soslar tercih ederek daha lezzetli hale getirebilirsiniz patates kızartmasını

SARIMSAK YOĞURTLU MAKARNA

En son olarak günümüzde en pratik yemek olan Makarnayı da yapmış olduğunuz kıymalı yumurtanın yanına servis edebilirsiniz. Hatta makarnanızı sarımsaklı yoğurt ile yaparsanız daha etkili olacaktır.

Adım Erman ve 23 yaşındayım. Açıktan hem üniversite okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum. Kitap okumayı aşırı çok severim ve arkadaşlarımla bir şeyler yapmaya bayılırım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir