Kuru Dolmanın Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Kuru Dolmanın Yanında Ne Gider

0

Kuru Dolmanın Yanında Ne Gider ?

Kış yemekleri arasında en çok tercih edilen yemeklerden birisi de kuru dolmadır. Hem lezzetli hem de sağlıklı olduğundan dolayı günümüzde çok tercih edilmektedir. Özellikle soslu olarak servis edildiği zaman ortaya gerçekten harika lezzet çıkıyor. Kuru dolmanın yanına ise yapacağınız çeşitli yemekler ve salatalar bulunmaktadır. Sizler aşağıda bulunan yemeklerden birisini kuru dolmanın yanına yaparak sofranızı daha zengin hale getirebilirsiniz. İşte sizler için bulduğumuz yemekler ve salatalar ;

Kuru Dolmanın Yanında Ne Gider

SALATA

Kuru dolma yemeği kuru kuru gitmez ve yanına mutlaka salata yapılması gerekiyor. Bu yüzden sizler ek olarak marul salatası veya mevsim salatası yaparak kuru dolmanızın yanına tercih edebilirsiniz.

ÇORBA

Kuru dolma bir katı yemek olduğundan dolayı yanına başlangıç olarak çorba seçilmesi gerekiyor. Bu yüzden mercimek çorbası veya yayla çorbası en iyi seçim olacaktır. Mercimek çorbası yapacak olanlar varsa isterseniz süzme şeklinde yapabilir isterseniz de süzmeden karar sizlerin.

PATATES SALATASI

Patates salatası normalde salata olarak bilinir fakat aslında tek başına bir yemek türü olmaktadır. Bu yüzden kuru dolmanın yanına da bir de patates salatası yaparsanız sofranız daha şık duracak ve dolmanın yanına ek yemek yapmış olacaksınız.

Kuru Dolmanın Yanında ne yapsam

YOĞURTLU HAVUÇ MEZESİ

Dolma yapıldığı zaman yanına kesinlikle ilk tercih edilecek yiyecek yoğurttur. Sizler sade olarak yoğurt yemek yerine rendelemiş olduğunuz havuçlarla karıştırıp daha farklı bir meze ortaya çıkartıp kuru dolmanın yanına servis edebilirsiniz.

SARIMSAKLI YOĞURT

Kuru dolma yemeği katı olduğundan dolayı yanına ister içecek olarak kola veya Ayran tercih edin isterseniz de sarımsaklı yoğurt tercih edin. Fakat eğer cacık yapmayacaksanız o zaman sarımsaklı yoğurt iyi seçim olur.

İlginizi Çekebilir