Balık Yanında Ne Meze Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Balık Yanında Ne Meze Gider

0

Türk Mutfaklarında sık sık yapılan ve en çok tercih edilen yemeklerin başında balık gelmektedir. Bizler de bu yazımızda balık yemeğinin yanına hangi meze yapılır ? ona göz atacağız. Şimdi biliyorsunuz ki balık hiçbir zaman mezesiz sade bir şekilde yenmez yense bile zevki olmaz. Kimisi balığı kızartarak yapar kimisi de fırında ama burada en önemli olan nokta yanına gidebilecek meze’dir. İşte yapacağınız balığın yanına gidebilecek en ideal mezeler ;

Soğan Piyazı 

İster fırında isterseniz de normal kızartarak balığınızı yapın. Yanına tercih edebileceğiniz en kolay ve en lezzetli olan soğan piyazını balığınızın yanına meze olarak sunabilirsiniz.

Acılı Ezme

Meze konusunda en çok tercih edilen ve özellikle kebapların yanına sıkça kullanılan acılı ezmeyi de balığınızın yanına tercih edebilirsiniz. Acılı ezmenin içerisinde birçok malzeme bulunduğundan dolayı balığın yanına çok yakışacaktır.

Şakşuka

Şakşuka biliyorsunuz ki patlıcanla yapılan enfes mezelerden birisidir. Enfes bir tada sahip olduğundan dolayı balığınızın yanına meze olarak şakşuka’yı bence düşünebilirsiniz.

Humus

Hem zeytinyağı hem limon suyu hem nohut hem de tahin ile yapılan efsane mezelerden birisi olan Humus’da balıkların yanına çok yakışan mezelerden birisidir. Humusun yapımı biraz zordur ve sizler internetten yapılışı aratarak da yapabilirsiniz.

Zeytinyağlı Fava

Bakla ile yapılan efsane mezelerden biri olan zeytinyağlı fava’yı isteyenler yapmış olduğu balığın yanına tercih edebilir. Meze Zeytinyağlı olduğundan dolayı balık ile muhteşem ikili olacaktır.

İlginizi Çekebilir