Ali Nazik Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Ali Nazik Yanında Ne Gider

0

Osmanlı yemeklerinde en çok beğenilen ve sofların vazgeçilmez lezzetlerinden birisi de Ali Nazik yemeğidir. Hem patlıcan hem de kıymanın bir araya gelmesi sonucunda ortaya çıkan bu lezzet hemen hemen her yemeğin yanına yakışıyor. Fakat sizlere şöyle bir tavsiye de bulunacağız. Ali nazik yemeğinin yanına sulu yemek yaparsanız sofranız daha zengin olacaktır.

Kereviz Salatası

Ali nazik yemeğinin yanına güzel ve alımlı bir salata yapmak istiyorsanız o zaman sizlere tavsiyemiz kereviz salatası olacaktır. Kereviz salatası hem meze olarak hem de normal bir salata olarak da biliniyor. Ama yemeğinizin yanına çok iyi olacaktır.

Tavada Yalancı Su Böreği

Yapımı biraz kolay olsun istiyorsanız o zaman hanımlar yemeğinizin yanına tavada yapılan yalancı su böreğini deneyebilirsiniz. Ali nazik kıymalı olduğundan dolayı sizler böreğinizi patatesli yapabilirsiniz.

Zeytinyağlı Yaprak Sarması

Ali nazik yemeğinin yanına yakışabilecek en güzel lezzetlerden birisi de zeytinyağlı olarak yapacağınız yaprak sarması oluyor. Bu ikisi bir araya geldiğinde emin olun ortaya harika lezzet çıkacaktır.

Lahana Sarması

Zeytinyağlı yaprak sarmasını yapmak isteyen bayanlarımız varsa o zaman alternatif olarak lahana sarmasını da tercih edebilirsiniz. Aynı yaprak sarması gibi lahana sarması da ali nazik yemeğinin yanına çok yakışacaktır.

Yayla Çorbası

Başlangıç yemeği olarak çorba arıyorsanız o zaman Ali Nazik yemeğinin yanına güzel bir içinizi ısıtacak yayla çorbasını deneyebilirsiniz.

Barbunya

En son olarak sofralara çok yakışan ve günümüzde ise sürekli olarak tercih edilen ana yemeklerden birisini olan barbunya yemeğini de yapıp ortaya harika lezzetler çıkartabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir