Ali Nazik Kebabı Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Ali Nazik Kebabı Yanına Ne Gider

0

Ali Nazik kebabı özellikle kıyı kesim taraflarında en çok tercih edilen ve meşhur olan yemeklerden birisidir. Özellikle ali nazik kebabında yer alan hem kıyması hem de yoğurdu sevenlerini resmen büyülüyor. Şimdi bu yemek aslında doyurucu değildir ama insan görünce gerçekten bakarken bile doyuyor. Ali nazik kebabı genel olarak akşam yemeklerinde tercih ediliyor fakat merak edilen soru yanına ne gider oluyor ? Bizde kısa araştırma yaptık ve bu yemeğin yanına gidebilecekleri sizlerle paylaştık.

Biber dolması

Ali nazik kebabın yanına enfes bir şekilde hem de doyurucu olan biber dolmasını tercih edebilirsiniz. Biberin dolma ile buluşması gerçekten ortaya harika bir lezzet çıkartıyor. Hem ali nazik kebabı hem de biber dolması bu ikisi muhteşem olacaktır.

Közlenmiş Kırmızıbiber Salatası

Her yemeğin yanına kesinlikle güzel bir salata yapılması gerekiyor değil mi ? İşte bu yüzden ali nazik kebabın yanına da közlenmiş olan kırmızı biber salatasını yapabilirsiniz. Emin olan bu yapacağınız salata ile kebabınız daha lezzetli hale gelecek.

Piyaz

Piyaz biliyorsunuz ki fasulyelerin haşlanması ve soğanların kıyılması sonucunda ortaya çıkarılan soğuk mezelerden birisidir. Genel olarak bu piyaz diyet yapanlar tarafından tercih edilse de günümüzde Ali Nazik kebabı için de tercih edilmektedir.

Domatesli Bulgur Pilavı

Ali Nazik kebabının yanına güzel bir ana yemek yapmak istiyorsanız o zaman tercihiniz domatesli bulgur pilavı olabilir. Aynı zaman da yanına bir de yoğurt koyup o şekilde süslerseniz harika tat olacaktır.

İlginizi Çekebilir