Mercimek Köftenin Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Mercimek Köftenin Yanına Ne Gider

0

Mercimek Köftenin Yanına Ne Gider ?

Hem besleyici hem protein bakımından çok zengin hem de doyurucu özelliği olan mercimek köftesi günümüzde her alanda tercih edilen yiyeceklerden birisidir. Özellikle beş çayında ilk yapılan yiyeceklerden biridir. Sizler mercimek köftesini ister akşam yemeği garnitür olarak tercih edin isterseniz de evinize misafir gelecekse ona ikram etmek için hiç fark etmez her alanda tercih edilebilen yiyecek türüdür. Mercimek köftesini yalnız servis etmemek için yanına daha güzel lezzetler de yapabilirsiniz. O zaman yanına ne yapılır ve nasıl sunum yapılır ? onlara bakalım.

Mercimek Köftenin Yanına Ne yapsam

Turşu ve Marul 

Mercimek köftesi dendiği zaman akla genel olarak ilk önce marul ile turşu gelir. Marul tercih edeceğiniz zaman da kıvırcık olması çok önemlidir. Turşu olarak da karışık , acı biber veya salatalık turşusunu tercih edebilirsiniz.

Patatesli Börek

Patatesli olarak yapacağınız böreği yapmış olduğunuz mercimek köftesinin yanına tercih edebilirsiniz. Özellikle beş çayı varsa o zaman bu ikisi gerçekten harika olacaktır.

Kıymalı Börek

Patatesli börek yapmak istemiyorsanız o zaman kıymalı böreğe ne dersiniz ? Kıymalı börek günümüzde sık sık yapılan hamur işlerinden birisidir ve yapımı da basit olduğundan dolayı bence mercimek köftesinin yanına yapabilirsiniz.

Mercimek Köftenin Yanına Ne Gider

Kurabiye Çeşitleri

Evinize gündüz misafirler gelecekse ve onlara mercimek köftesi ikram edecekseniz o zaman kurabiye çeşitlerinden birisini yaparak çayla beraber servis edebilirsiniz. Kurabiye olarak ise çikolatalı , incirli ve fındıklı olanlardan birisini tercih edebilirsiniz.

Kakaolu Kek

Kek günümüzde tatlı olarak en çok yapılanlardan birisidir ve sizler de yapmış olduğunuz mercimek köftesinin yanına kakaolu kek yapmaya ne dersiniz ?

Etimek Tatlısı

Etimek tatlısı sütlü ve şerbetli kategorisinde yer alan tatlı çeşitlerinden birisidir ve sizler de mercimek köftesinin yanına ne tatlısı yapsam diye düşünüyorsanız etimek tatlısını tercih edebilirsiniz.

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir