Mücverin Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Mücverin Yanında Ne Gider

0

Mücverin yanında ne gider ? Hem hazırlanışı çok kolay hem de günümüzde sık sık yapılan sofraların baş tacı yemek mücver yemeğidir. Yapımı ise çok basit ilk olarak almış olduğunuz kabakları rendeliyorsunuz ve daha sonra çeşitli baharatları koyup kızartma yapıyorsunuz. Bu yemek genel olarak bir çok kadının kurtarıcı yemeklerinden birisidir. Eğer sizler bugün de mücver yapacaksanız ve yanına ne yapsam diye merak ediyorsanız o zaman yazımızı okumaya devam edin.

Mücverin Yanında Ne Gider

PATATES KIZARTMASI

Mücver kızartmasının yanına gidebilecek en şahane yemek türlerinden birisi de patates kızartmasıdır. Mücverin yanına servis ederek hem menünüzü daha güçlü hale getirin hem de ortaya harika lezzetler çıksın.

KISIR

Mücver bir kızartma türüdür ve sizler yanında kızartma olarak bir şeyler yapmak istemiyorsanız o zaman tercihiniz hem hafif hem de lezzetli olan kısırdan yana kullanabilirsiniz. Aynı zaman da içerisine bol nar ekşisi eklerseniz daha lezzetli hale gelecektir.

PATATES SALATASI

Zeytinyağlı olan şeyleri seviyorsanız o zaman patates salatası ile mücver on numara olacaktır. Bir de yaz akşamlarında günümüzde en çok yapılan ikili menüdür. Patates salatası bol zeytinyağı ve mevsim yeşillikleri ile hazırlanıp içerisine de çeşitli baharatlar eklenerek ortaya harika salata çıkıyor.

ÇOBAN SALATASI

Biraz aperatif olsun diyorsanız yapmış olduğunuz mücverin yanına çoban salatası harika olacaktır. Hem mideniz daha rahat edecek hem de salata ile mücver harika ikili olacak.

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir