Ciğerin Yanında Ne Gider – Ciğerin Yanına Yapılacak Pratik Salatalar
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Ciğerin Yanında Ne Gider – Ciğerin Yanına Yapılacak Pratik Salatalar

0

Sofralara en çok yakışan ve özellikle sofraları süsleyen yemeklerin başında ciğer gelmektedir. Ciğer yemeği biliyorsunuz ki birden fazla çeşidi bulunmaktadır ve her türlü yapılıp severek yenmektedir. Bu yazımızda ise ciğerin yanına gidebilecek yemekler ve salatalara göz atacağız. Aşağıda vereceğimiz fikirleri yapmış olduğunuz ciğerinizin yanına tercih edebilirsiniz.

Şehriye Çorbası

Ciğer yemeği biliyorsunuz ki ağır yemek olduğundan dolayı her zaman başlangıç yemeği olarak çorba en iyi fikir olacaktır. Bu yüzden ciğer yemeği için en pratik ve aperatif çorbalardan birisi olan tel şehriyeli çorbayı yapabilirsiniz. Fakat bu çorbayı yaparken et suyu kullanırsanız çorbanız daha lezzetli olacaktır.

Soğan Salatası

Ciğerin yanına yakışan ve son zamanlar da en popüler olan soğan salatasını tercih edebilirsiniz. Biliyorsunuz ki ciğerin yanına salata çok önemlidir ve bu yüzden soğan salatasını seviyorsanız hiç durmadan deneyebilirsiniz.

Patates Kızartması

Hem ciğer hem de patates kızartması bir araya gelince ortaya gerçekten harika bir menü çıkacaktır. Eğer ciğer kavurması yapacaksanız o zaman patates kızartması en iyi seçim olacaktır.

Fırında Makarna

Ciğer yemeğinin veya kavurmasının yanına her zaman pilav yapılır değil mi ? Bizler biraz farklı olsun diye ciğerin yanına makarnayı tercih edebilirsiniz. Ama yapacağınız makarna fırında makarna olursa daha iyi olur.

Pirinç Pilavı

Ciğer yemeğinin baş tacı olan ve olmazsa olmazı yemeklerden birisi olan pirinç pilavını yapabilirsiniz. Pirinç pilavınızı nohutlu yaparak ve ciğerinizi de bol kimyon ile karabiber ile baharatlarsanız ortaya harika menü çıkarmış olursunuz.

Adın dilay ve 25 yaşındayım. Küçük yaşımdan beri bilgisayara ilgim çok olduğundan dolayı site işleriyle uğraşmayı seviyorum. Makale yazmada da uzman olduğumdan dolayı boş zamanlarımı bu şekilde değerlendiriyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir