Karnıyarık Yanına Hangi Salata Yapılır
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Karnıyarık Yanına Hangi Salata Yapılır

0

Karnıyarık Yanına Hangi Salata Gider ?

Sofraların vazgeçilmezi olan ve aynı zaman da akşam yemeklerinde misafir geleceği zaman tercih edilen yemeklerin başında karnıyarık yemeği gelmektedir. Özellikle karnıyarık yemeği yapıldığı zaman yanına da pirinç pilavı yapıldığın da ortaya gerçekten harika bir lezzet çıktığını söyleyebiliriz. Fakat en çok merak edilen sorular arasında karnıyarık yemeğinin yanına yapılabilecek en güzel salatalar nelerdir ? sorusu oluyor. Aslında bakarsanız bu yemeğin yanına her çeşit salatalığı yapabilirsiniz ama sizlere şimdi vereceğimiz salataların hepsi günümüzde karnıyarığın yanına en sık yapılan salata çeşitleridir.

Yeşil salata

Marul , maydanoz , dereotu ve tere gibi sebzeleri küçük parçalara ayırıp daha sonra bir kapta birleştirerek yapılan salata çeşitlerinden birisidir. Sizler karnıyarık yemeğinin yanına hangi salatayı yapsam diyorsanız yeşil salatayı tercih edebilirsiniz.

Havuç salatası

Havuç salatası genel olarak birçok yemeğin yanına yapılan salata çeşitlerinden birisidir. Yapımı da çok basit olduğundan dolayı yapmış olduğunuz karnıyarık yemeğinin yanına havuç salatasını yapabilirsiniz.

Turp salatası

Karnıyarık yemeği yaptım yanına acaba hangi salata çeşidini yapsam diye düşünenler varsa o zaman hem oldukça besleyici hem de düşük kalorili olan turp salatasını yemeğinizin yanına tercih edebilirsiniz.

Roka salatası

İlk olarak rokalarınızın saplarını ayırın ve daha sonra büyük parçalar halinde üzerine küp olacak şekilde beyaz peynirleri kesip rokanın üzerine ekleyin. Hem roka hem de beyaz peynir görünümü ile karnıyarığın yanına çok iyi gidecektir.

Çoban salata

Biliyorsunuz ki genel olarak her yemeğin yanına tercih edilen salata çeşitleri arasında çoban salatası yer alıyor. Sizler de karnıyarık yemeğin yanına hem lezzetli hem de yapımı basit olan çoban salatasını yapabilirsiniz.

Merhabalar benim adım sevilay ve yaşım 20. Şuanda üniversite de bilgisayar mühendisliği okumaktayım ve boş zamanlarım da bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir