Dolma Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Dolma Yanında Ne Gider

0

Türk mutfağında en çok tercih edilen ve yapılan yemeklerden biri olan dolmanın yanında ne gider makalemize hep beraber daha yakından bakacağız. Dolmanın yapımı oldukça kolaydır ve birçok yöre tarafından çeşitli şekillerde ve malzemeler de sevilerek yapılmaktadır. Dolma ister yaprak sarması ister dolma biber ister patlıcan dolması olarak birçok sebze ile yapılmaktadır. Şimdi burada önemli olan konu dolmanın yanına ne yapabiliriz ?

Dolma Yanında Ne Gider

ÇORBA

Başlangıç çorbası olarak dolmanın yanına gidebilecek en ideal çorba mercimek çorbasıdır. Fakat hanımlar sizler isterseniz yayla çorbası , tavuk çorbası , sebzeli çorba veya tarhana çorbası yapabilirsiniz

PİLAV

Dolmanın yanına yapabileceğiniz yemek çeşitlerinden birisi de pilavdır. Pilavınızı sade yapmak yerine hatta daha farklı olması için tavuklu veya sebzeli şeklinde yaparak dolmanızın yanına servis edebilirsiniz.

CACIK

Hem salatalık hem de yoğurt ile yapılan cacık dolmanın yanına da çok yakışacaktır. Hatta yaz ayında havalar sıcak olduğundan dolayı buz gibi cacık çok iyi olacaktır.

BÖREK

Biraz hamur işi ile bir şeyler yapmayı düşünüyorsanız o zaman peynirli , kıymalı veya patatesli börek yapabilirsiniz. Dolmanın yanına bence börek çok iyi yakışacaktır.

SALATA

Her yemeğin yanına mutlaka salata yapılması gerekiyor ve bu yüzden yapmış olduğunuz dolmanın yanına da güzel mevsimlik salatası yapabilirsiniz. Hatta isteyen ev hanımları salatalarına mısır , zeytin gibi şeyler de ekleyerek görünüm bakımından daha zengin hale getirebilir.

İlginizi Çekebilir