Hamsinin Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Hamsinin Yanında Ne Gider

0

Hamsinin Yanında Ne Gider ?

Karadeniz yöresine ait olan ve günümüzde ise büyük küçük demeden herkes tarafından sevilerek yenilen hamsinin yanında ne gider ? bugün bunu inceleyeceğiz. Hamsi balığıyla ilgili o kadar güzel çeşitler yapılıyor ki bunlar ; hamsi buğulama , hamsili pilav , hamsi diblesi ve hamsi çorbası. Hamsi aldığınız zaman bu yemek türlerinden birisini yapıp sofranızı güzel hale getirebilirsiniz. Şimdi hamsi balığının yanında birden fazla yemek gidebilir. Bizler bu yemekleri ve salataları aşağıya yazdık. İstediğiniz yemeği hamsi balığınızın yanına tercih edebilirsiniz.

Hamsinin Yanında Ne Gider

SOĞAN PİYAZI

Çoğu yemeğin yanına yapılabilecek lezzetler arasında soğan piyazı yapılmaktadır. Özellikle soğan halkası en çok balıkla güzel gider. Sizler de yapmış olduğunuz hamsi balığınızın yanına soğan piyazını yaparak servis edebilirsiniz.

ÇORBA

Katı bir yemek yapıldığı zaman yanına da kesinlikle sulu yemek yapılması gerekiyor. Sulu yemek olarak ise yapabileceğiniz lezzetler arasında çorba yer alıyor. Hamsinin yanına da çorba yapacaksanız o zaman ister mercimek çorbası isterseniz de sebze çorbasını tercih edebilirsiniz.

Hamsinin Yanında Ne yapsam

BULGUR PİLAVI

Hem pirinç pilavı hem de bulgur pilavı günümüzde baklagiller olarak en çok yapılan yemeklerden birisidir. Her yemeğin yanına da yakıştığından dolayı hamsi yemeğinin yanına da çok yakışacaktır.

PATATES PÜRESİ YA DA PATATES SALATASI

Hamsinin yanına ister patates salatasını isterseniz de patates püresini yapıp servis edebilirsiniz. Her iki yemek çeşidi de hamsi balığının yanına çok yakışacaktır. Fakat bana soracak olursanız patates salatası hamsi ile daha iyi gider.

SALATA

Her yemeğin yanına genel olarak salata yapılır. Çünkü salata sofraya renk katar ve sofrayı dengeler. Özellikle balık tercih edildiği zaman akla gelen ilk şey salata oluyor. Bu yüzden yapmış olduğunuz hamsi balığının yanına çeşitli salatalardan birisini seçerek yapabilirsiniz.

Adın dilay ve 25 yaşındayım. Küçük yaşımdan beri bilgisayara ilgim çok olduğundan dolayı site işleriyle uğraşmayı seviyorum. Makale yazmada da uzman olduğumdan dolayı boş zamanlarımı bu şekilde değerlendiriyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir
Biftek Yanında Ne Gider