Adana Kebabın Yanında Ne Yenir
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Adana Kebabın Yanında Ne Yenir

0

Türk Mutfağında en çok sevilen ve sevmeyen birisini bulmak oldukça zor olan yemeklerden birisi olan adana kebap yemeğinin yanına neler yenir ? bugün arkadaşlar bunu inceleyeceğiz. Şimdi kebap dediğimiz zaman şehirler olarak herkesin aklına gelebilecek yer Adana oluyor. Adanalılar restoranlara gittikleri zaman ilk söyledikleri yemek adana kebap oluyor fakat bunun yanına da domatesli pilavda gelerek ortaya harika menü çıkmış oluyor tabi. Peki başka neler tercih edilebilir ?

Acılı Ezme

Adana kebabın yanına tercih edebileceğiniz en iyi mezelerden birisi de acılı ezme oluyor. Adana’da yaşayan insanların çoğu kebap söyledikleri zaman yanına mutlaka acılı ezme söylerler ve bu ikisi gerçekten muhteşem ikili oluyor.

Mısırlı Pilav

Adana kebap yemeğinin yanına yakışabilecek en iyi seçeneklerden birisi de mısırlı pilav oluyor. Tabi mısırlı pilav fakat mısır sevmeyenler varsa bunu değiştirip domatesli veya sade şekilde pilav da tercih edebilir.

Mevsim Salata

Her yemeğin yanına biliyorsunuz ki salata mutlaka gider. İşte adana kebabında yanına gidebilecek en güzel meze mevsim salatasıdır. Hangi mevsimde yiyorsanız o mevsimin sebzelerini toplayarak harika salata yapıp yanına da içecek olarak şalgam seçerek harika menü hazırlamış olursunuz. Unutmayın adana kebabın yanına içecek olarak ŞALGAM gider.

İçli Köfte

Evet arkadaşlar en son olarak yine adana’ya has yemek olan içli köfteyi seçebilirsiniz. İçli köfte hem haşlanarak hem de tavada kızartılarak yapılmaktadır. Yani sizin tercihinize göre istediğiniz şekilde yapabilirsiniz. Fakat öneri de bulunursak tavada kızartıp yapmak daha lezzetli olacaktır. Atıştırmalık için Adana kebap ve yanına içli köfte tercihiniz olabilir.

İlginizi Çekebilir