Barbunya Yemeğinin Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Barbunya Yemeğinin Yanında Ne Gider

0

Türk Mutfağında eskiden günümüze kadar sıkça yapılan yemeklerden birisi olan barbunya yemeğinin yanına ne gider ? sorusunun cevaplarına bugün hep beraber bakacağız. Barbunya yemeği zeytinyağlı olarak yapıldığı zaman gerçekten ortaya harika lezzet çıkmış oluyor. Bir de vitamin bakımından çok yüksek değere sahip olduğundan dolayı yazın çok tercih edilen yemekler arasında yer alıyor. O zaman barbunya yemeğinin yanına neler yapabilirim ? onu bakalım.

Pirinç Pilavı 

Her sulu yemeğin yanına yakışan ve özellikle barbunya yemeğinin yanına gidebilecek en ideal yemeklerden birisi de pirinç pilavı olmaktadır. Sizler pirinç pilavını tercih edecekseniz ister sade yapın ister arpa şehriyeli isterseniz de sebzeli burada karar sizlere kalmış.

Bulgur Pilavı

Barbunya yemeği dendiği zaman yanına yapılabilecek en ideal yemek bulgur pilavı oluyor. Pirinç pilavını sevmeyenler veya yapmak istemeyenler varsa o zaman bulgur pilavını seçebilirler.

Cacık

Yaz akşamlarında barbunya yemeği ve pirinç pilavı veya bulgur pilavının yanlarına yapabileceğiniz buz gibi cacığa bence hayır demezsiniz. Yapacağınız cacığı ise az bir şey nane ve pul biber ilavesi yaparak daha lezzetli hale getirebilirsiniz.

Karnıyarık

Ben barbunya yemeğinin yanına bir de kıymalı yemek yapmak istiyorum diyorsanız o zaman patlıcan ve kıymadan yapılan karnıyarık yemeğini tercih edebilirsiniz. Hem zeytinyağlı barbunya hem de karnıyarık yemeği muhteşem ikili olacaktır.

Soğan Salatası

Barbunya yemeğinin yanına gidebilecek en güzel yiyeceklerden birisi de hiç şüphesiz soğan salatasıdır. Yani sizler soğanı dörde bölüp halka şeklinde yaparak ve üzerine de hem pul biber hem de sumak dökerek harika sunum yapabilirsiniz.

Adın dilay ve 25 yaşındayım. Küçük yaşımdan beri bilgisayara ilgim çok olduğundan dolayı site işleriyle uğraşmayı seviyorum. Makale yazmada da uzman olduğumdan dolayı boş zamanlarımı bu şekilde değerlendiriyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir