Ciğer Kavurma Yanına Ne Yapılır – Ciğer’in Yanına Hangi Salata Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Ciğer Kavurma Yanına Ne Yapılır – Ciğer’in Yanına Hangi Salata Gider

0

Günümüzde en çok yenen ve en çok sevilen yemeklerin başında ciğer kavurma gelmektedir. Ciğer kavurma ister tavuk olsun isterse kuzu en çok tüketilen yemeklerin başında gelmektedir. Fakat en çok merak edilen soru ciğer kavurmanın yanına ne yapılır ya da hangi salatayı tercih etmeliyiz ? gibi sorular oluyor. Bizler de arkadaşlar bu konu hakkında detaylı araştırmalar yaptık ve bulduğumuz bilgileri sizlerle paylaştık.

Mercimek Çorbası

Ciğer kavurma biliyorsunuz ki biraz ağır yemek olduğundan dolayı yanına yapacağınız başlangıç çorbası sayesinde midemiz hazır hale gelecektir. Bu yüzden başlangıç çorbası olarak mercimek çorbası iyi bir seçim olacaktır.

Soğan Salatası

Ciğer kavurması yapıldığı zaman en çok merak edilen soru yanına yapılabilecek salata türü oluyor. Evet arkadaşlar ciğer kavurmasının yanına gidebilecek en harika salata soğan salatası oluyor. Soğan sevmeyenler varsa tabi farklı salata çeşitlerini seçebilir.

Domates- Biber Közleme

Hem domates hem de biber ile yapılan közleme yapmış olduğunuz ciğer kavurmayla beraber çok iyi gidecektir. Domates ile biberi ister fırında isterseniz de mangalda közleyin burada karar sizlere kalmış.

Ciğer kavurma yemeğinin yanına en çok yakışan lezzetlerden biri de domates ve biber közlemedir.

Bulgur Pilavı

Günümüzde her yemeğin yanına giden bulgur pilavı şimdi de ciğer kavurmanın yanına yakışacak en lezzetli yemeklerden birisidir. İsteyen hanımlar bulgur pilavını sade isteyenler de domatesli yapabilir. Ama sizlere tavsiyem domatesli yapmanız daha iyi olacaktır.

Fırında Patates

Ciğer kavur ile beraber gidebilecek en aperatif ve en güzel yemeklerden birisi de fırında yapacağınız patates yemeğidir. Küp küp şeklinde doğramış olduğunuz patateslerinizi fırında pişirip daha sonra ciğer kavurmayla beraber servis edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir