Fırında Tavuk Yanına Ne Yapılır
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Fırında Tavuk Yanına Ne Yapılır

0

Fırında Tavuk Yanına Ne Yapılır ?

Akşam yemeklerinin vazgeçilmez lezzetlerinden birisi olan ve ana yemek olarak yapılan fırında tavuk yanında ne gider ? ev kadınlarımız tarafından çok merak edilir oldu. Özellikle yemek daveti verileceği zaman akla gelen ilk yemeklerden birisi fırında tavuk oluyor. Yapım biraz zahmetli olsa da yaptıktan sonra ortaya gerçekten harika lezzet çıkmaktadır. Fakat bu güzel yemeğin yanına alternatif olarak güzel yemek yaparak akşam ki menümüzü daha sağlam hale getirmemiz gerekiyor. Fırında yapacağınız tavuğa özellikle özel bir sos yaparsanız ve çeşitli sebzelerle süslerseniz daha güzel hale getirmiş olursunuz. O zaman fırında tavuğun yanına yapabileceğimiz yemekler neler ? bir de onlara bakalım.

Fırında Tavuk Yanına Ne yapsam

İÇ PİLAVI

Fırında yemek yapıldığı zaman genel olarak ilk yapılan yemek çeşidi iç pilav oluyor. Fırında tavuk yemeği yaptığınız zaman da iç pilavı yaparak güzel bir sofa hazırlamış olursunuz.

BÖRÜLCE YEMEĞİ

Fırında tavuk yemeğinin yanına yapılabilecek lezzetler arasında börülce yemeği yer alıyor. Fırında tavuk yemeğinin yanına ne yapsam diye düşünenler varsa bence börülce yemeği iyi seçim olabilir.

Fırında Tavuk Yanına Ne Gider

SALATA

Her ana yemeğin yanına mutlaka güzel bir salata yapılması gerekiyor ve bu yüzden fırında tavuk yemeğinin yanına çoban salatası , karışık salata veya mevsim salatasını yapabilirsiniz. Salatanıza zeytinyağı ve limonu eksik etmeyin.

ZEYTİNYAĞLI ENGİNAR YEMEĞİ

Sebze yemeği olarak bilinen ve içerisinde bol miktarda vitamin olan zeytinyağlı olarak da yapılan enginar yemeğini yapmış olduğunuz fırında tavuk yemeğinin yanına tercih edebilirsiniz.

YOĞURTLU MAKARNA

Makarna biliyorsunuz ki günümüzde çok tercih edilen aperatif yemeklerden birisidir. Özellikle fırında makarnanın yanına yapacağınız makarnayı sade yapmak yerine yoğurtlu olarak yaparsanız daha lezzetli yapmış olursunuz.

Adım Erman ve 23 yaşındayım. Açıktan hem üniversite okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum. Kitap okumayı aşırı çok severim ve arkadaşlarımla bir şeyler yapmaya bayılırım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir